Lisans Tamamlamada YÖK Karar Verdi Artık Bu Bölüme Öğrenci Alınmayacak

1
39

Lisans Tamamlamada YÖK Karar Verdi Artık Bu Bölüme Öğrenci Alınmayacak

Danıştayın verdiği karar sonrası YÖK açıklama yaptı. Bu bölüme kayıt yaptıranlar okuması gereken bir duyuru. Bu durum diğer lisans tamamlama bölümleri içinde emsal olabilir.

DUYURU

7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında lisans tamamlama programı sosyal hizmet lisans programına yapılan başvuru , yerleştirme ve kayıt  işleminin yürütülmesinin  durdurulmasına ilişkin.Habersaglikcilar

Danıştay 8. dairesinin 17.04.2017 tarih E.2016/8089 sayılı ve 06.06.2017 E.2016/8090 sayılı kararları ile yükseköğretim kurulu sağlık önlisans alanlarından mezun olanların lisans tamamlama ile ilgili duyurusu kapsamında 7-11 eylük 2015 tarihleri arasında sosyal hizmet lisans programına yapılan başvuru yerleştirme ve kayıt işlemlerine ilişkin yürütmeyi durdurma kararı verilmiştir.

YÜKSEKÖĞRETİM YÜRÜTME KURULUNDA SÖZ KONUSU YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI UYARINCA 2018 YILINDAN İTİBAREN SAĞLIKTA LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMI KAPSAMINDA SOSYAL HİZMET LİSANS PROGRAMINA YERLEŞTİRME YAPILMAMASI DOĞRULTUSUNDA KARAR VERİLMİŞTİR.

Bu karar ilerleyen dönemlerde diğer lisans tamamlama bölümleri için emsal niteliğinde olabilir. Habersaglikcilar

 

 

1 YORUM

  1. saglık sen den ancak bu beklenir.elle tutulur yaptılar bu zamana kadar ki şimdi ne yapacaklar.yıpranma payı fos,lisans tamamlama fos mahkemeler bir bir iptal ediyor,maaşlarda 16 yıldır hiçbir iyileştirme yok şimdide 3artı 3 fos,aldığımız döner sermaye 30 tl 40 tl fos sizlerde örnekleri çoğaltabilirsiniz.neye el atsa patlıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here