Malatya’da İBB Başkanı İmamoğlu’na yoğun ilgi! Karşılama töreni mitinge dönüştü

0
54

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Malatyalı olan CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba’nın davetiyle seçim sürecinde verdiği kelamı tutarak Malatya’ya gitti. Havaalanından itibaren ağır bir ilgiyle karşılanan İmamoğlu, Battalgazi’deki CHP Malatya Vilayet Başkanlığı önünde kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi.

İmamoğlu’na seyahatinde, Ağbaba ile birlikte CHP Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel, milletvekilleri Abdurrahman Tutdere, Gürsel Erol, Polat Şaroğlu ile CHP PM üyesi Eren Fazilet ve Ataşehir Belediye Lideri Battal İlgezdi de eşlik etti.

“İMAMOĞLU, YALNIZCA İSTANBUL’A DEĞİL TÜRKİYE’YE UMUT OLDU”

Ziyareti için İmamoğlu’na teşekkür eden Veli Ağbaba, “O, İstanbul seçimlerini kazanarak, İstanbul’da Millet İttifakı’nın bayrağını dikerek; yalnızca İstanbul’a değil, Türkiye’ye umut oldu. Verdiği ileti açıktı: ‘Türkiye, birden büyüktür. Türkiye, bir şahıstan ibaret değildir’ dedi. Artık de her türlü baskıya karşın, boyun eğmeyerek, diz çökmeyerek 16 milyonluk İstanbul’a ayırmadan hizmet ediyor. Seçimlerde verdiği kelamı yerine getirip ortamızda olan Ekrem İmamoğlu’na Malatyalılar ismine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“ALLAH’INA KURBAN MALATYA”

Ağbaba’nın akabinde konuşan Ekrem İmamoğlu ise alanda toplanan Malatyalıları, “Allah’ına kurban Malatya” kelamlarıyla selamladı. Yarın Gaziantep’te olacaklarını söyleyen İmamoğlu, “Gaziantep’te, 3 gün Türkiye’nin lokal idareler değişimine nasıl imza attığımızı ve nasıl güçlü bir yol yürüyeceğimizi, çok değerli Genel Liderim Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde konuşacağız” sözlerini kullandı.

AK PARTİLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE LİDERİ GÜRKAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmasında, her ikisi de Malatyalı olan merhum Cumhurbaşkanları İsmet İnönü ve Turgut Özal’ı anan İmamoğlu, AK Parti’li Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan’ın kendisini aradığını, vilayet dışında olduğunu aktardığını ve kendisine “Hoş geldiniz” dediğini paylaştı. İmamoğlu, “Sayın Gürkan burada olmadığı için buluşamıyoruz. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here