Maltepe Boşanma Avukatı

 

Maltepe Boşanma Avukatı

Maltepe Avukat zorlu ve hassas bir süreç olan boşanmaya dair hukuki uyuşmazlıklara göre hizmet veriyor. Maltepe avukat aile hukukunu ele alarak bu süreci yönetir ve müvekkilinin haklarını savunur. Öyle ki davaya başvuranlar hak ve menfaatlerinin korunmasını ister. Maltepe avukat evlilik birliğini sona erdiren nedenler ve talepler üzerine müvekkilini yönlendirerek davayı yürütmektedir.

Maltepe Boşanma Avukatı İletişim

Maltepe avukat aile hukuku uyuşmazlıkları üzerine çeşitli davalarda görev yapmaktadır. Maltepe boşanma avukatı olarak anılmalarında aile hukukuna dayalı davalara bakmaları bir hayli etkili olmuştur. Nitekim bakılan davalar sadece boşanma esaslarına göre ele alınmaz. Maltepe boşanma avukatı tarafından:

-Davalar: Boşanma çekişmeli veya anlaşmalı olacak şekilde ele alınır. Bunun yanı sıra nafaka ile velayet olguları üzerinde de durulur. Aynı şekilde tazminat istemi ile mal paylaşımı davaya eklenir. Maltepe avukat her bir talebi ve menfaatleri dikkate alarak dava sürecini yönetmektedir.

-Dilekçeler: Maltepe boşanma avukatı ile iletişime geçenlerin önceliği boşanmaya neden olan sebepleri açıkça bildirmek olmalıdır. Bunun gibi tüm taleplerin de ifade edilmesi üzerine dilekçe yazılır. Nitekim boşanma davasının açılması adına önce Aile Mahkemesine dilekçe gönderilir. Maltepe avukat tarafından yazılan dilekçeler:

 • Boşanmada neden olacak sebepleri açıkça belirtir.
 • Boşanma üzerine mal paylaşımı veya velayet gibi konuları içerir.

Maltepe boşanma avukatı her bir detayı açıkça dilekçe üzerinden belirtir ve mahkemeye sunar. Mahkeme değerlendirmeleri üzerine davaya karar verilir ve harç ödemeleri gerçekleşir. Ödemenin yapılması üzerine davanın celseler halinde görülmesi söz konusudur. Anlaşmalı veya çekişmeli davalarda celseler yani süreler farklılık gösterir.

Maltepe avukat tüm sürecin medeni hukuka uygun olacak şekilde yürütülmesinde etkin bir yol oynar. Nitekim profesyonel destek almak isteyenlerin önceliği avukatlar ile iletişime geçmek oluyor. Bu yıpratıcı süreci en az hasarla tamamlamak adına Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçilebilir. Maltepe avukat hizmetleri olarak:

 • Danışmanlık adı altında tüm ödemeler, haklar ve menfaatler ele alınır.
 • Dava sürecinin takibine karşı hizmet verilir.

Maltepe avukat hukuki destek imkanları dahilinde sürecin en ağrısız şekilde yürütülmesinde etki bir yol oynar. Bu nedenle önceliğiniz alanında uzman ve tecrübeleri ile öne çıkan avukatları seçerek iletişime geçmek olmalıdır. Maltepe avukat tavsiyelerini dikkate alarak görüşmeye geçebilirsiniz. Bununla birlikte danışmanlık hizmeti alarak tüm merak ettiklerinize netlik kazandırmak sizin elinizde.

Maltepe Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Maltepe avukat belirli bir prosedür eşliğinde anlaşmalı boşanma davalarını da yönetir. Maltepe anlaşmalı boşanma avukatı tarafların ortak iradelerine uygun olacak şekilde prosedür hazırlıklarına geçer. Maltepe anlaşmalı boşanma avukatı ile:

 • Mal paylaşımı ve velayet gibi konulara netlik kazandırılır.
 • Tazminat veya nafaka talepleri prosedüre eklenir.

Maltepe anlaşmalı boşanma avukatı bu yıpratıcı sürecin en kısa sürede sona ermesinde etkin bir rol oynar. Öyle ki çekişmeliye nazaran anlaşmalı olan boşanma davaları kısa sürede tamamlanır. Maltepe avukat bazı kararların dava sonuna ekleyebilir ve bu yönde karar verilmesini de sağlayabilir.

Maltepe anlaşmalı boşanma avukatı çıkarları korumaya yönelik prosedür hazırlıklarına başvurur. Bunun için tarafların özgür iradelerine yer verilir. Aynı zamanda dava sürecinde hakim tarafından da özgür iradeler dinlenir ve karar açıklanır. Maltepe avukat tüm bu süreçte hukuki destek verir ve aşamaları profesyonel bir şekilde atlatmanızı mümkün kılar.

Maltepe Çekişmeli Boşanma Avukatı

Maltepe avukat çekişmeli olan davalarda anlaşmalıya nazaran daha fazla görev üstlenir. Özellikle de müvekkilin kusur oranını minimuma çekmek adına savunma hizmeti verir. Nitekim orana göre tazminat veya velayet gibi olgulara netlik kazandırılır. Maltepe avukat tüm bu olguların müvekkilin çıkarına uygun olmasında etkin rol oynar.

Maltepe avukat çekişmeli boşanma davası dosyasına iddialara dair tanık veya ispat ekler. Her birinin dava sürecinde incelenmesini sağlar ve bu şekilde müvekkilin haklarını korumaya gider.

Çekişmeli Boşanma Davası

Maltepe avukat çekişmeli davalarda hazırlık sürecini uzun tutar ve hakları korumaya yönelik hizmet verir. Bununla birlikte müvekkilin çekişmeli boşanma davası nasıl düşer gibi soru ile taleplerine karşı rol oynar. Davanın düşmesi tarafların istemi üzerine gerçekleşebilir. Çekişmeli boşanma davası süreci sancılı olduğu için önceliğiniz uzman avukatlara başvurmak olmalıdır.

 

Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır sorgulayanlar avukat nezdinde hazırlanan dilekçelere başvurur. Çekişmeli boşanma davası dilekçesi Aile Mahkemeleri tarafından değerlendirilir. Çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer sorusuna karşılık mahkemelerin yoğunluğu ele alınır. Bununla birlikte ortalama 1 – 3 yıla kadar sürdürülebilir. Çekişmeli boşanma davası aşamaları birkaç celse olarak ele alınır. Çekişmeli boşanma davası vazgeçme olmadığı sürece iddiaların ispatlanmasına kadar dava devam eder.

 

Maltepe Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

Maltepe avukat tarafından mahkeme giderleri ödenir ve bu şekilde davaya geçilir. Anlaşmalı boşanma davası ücreti için:

 

 • Harçların toplam ödemesi 77 TL şeklindedir.
 • Mahkeme giderlerine dair 210 TL’yi bulacak şekilde ödeme yapılır.

 

Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sorgulayanlara ortalama 300 – 400 TL aralığı belirtilir. Maltepe avukat ile bu süreci yaşayanlar tüm giderlerden haberdar olacaktır. Maltepe avukat süreç boyunca ücretlerden taleplere, taleplerden menfaatlere kadar her bir detaya dair bilgi verecektir.

 

Maltepe Çekişmeli Boşanma Fiyatları 

Maltepe avukat anlaşmalı olanlar kadar çekişmeli davalara dair mahkeme ödemelerine geçer. Çekişmeli boşanma davası ücreti için de:

 

 • Dosya giderleri ve harçlara yer verilir.
 • 300 – 500 TL aralığında ödeme gerçekleşir.

 

Çekişmeli boşanma davası ne kadar sorusuna Maltepe avukat ile iletişime geçerek netlik kazandırır ve davaya geçebilirsiniz. Maltepe avukat tarafından hazırlanan dilekçeler ve mahkeme ödemeleri üzerine davaya yer verilir.

 

Maltepe Boşanma Davası Açma

Av. Mehmet Ali Helvacı ile dava hakkından yasal haklara kadar tüm detaylara netlik kazandırabilirsiniz. Boşanma davası açma hakkı ve de dilekçe hazırlıkları gibi tüm aşamaların üzerinde durulur. Boşanma davası açmak için ne yapmak lazım oranlara öncelikle uzman avukat desteğini belirtmek gerekir.

 

Boşanma davası açma süresi uzman avukatlar ile kısa sürer. Maltepe avukat dilekçe ve dosya hazırlıklarını titizlikle tamamlar. Bunun üzerine dava ödemeleri ile süreç başlatılır. Maltepe avukat sürecin profesyonel bir şekilde ilerlemesini sağlar. Aynı zamanda müvekkilin çıkarları doğrultusunda hizmet verir.

 

Maltepe Boşanma Avukatı Tavsiye

Maltepe avukat yorumlarını dikkate alarak alanında uzman Avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşme sağlanabilir. Telefon numarası 0 (533) 351 98 54 şeklinde paylaşılır ve zaman kaybetmeden danışmanlık hizmeti almanız sağlanır.

Danışmanlık adına adres Cevizli Mah. Zuhal Cad. Ritim İstanbul Residence No:46/E A/5 Blok D:128 K:24, 34846 Maltepe şeklinde belirtilir ve bu şekilde de görüşmeye geçilebilir.  Maltepe boşanma avukatı tavsiye üzerine seçenler anlaşmalı veya çekişmeli davaları hukuki destek alarak atlatır. Maltepe avukat medeni kanun ile aile hukuku uyuşmazlıklarına dair deneyimlerini paylaşmaktan geri kalmayacaktır.

Maltepe Boşanma Avukatı Ücretleri

Maltepe boşanma avukatı ücretleri olarak dikkate alınanlar şöyle:

 

 • İstanbul Barosu’nun 2022 tarifesi ele alınır.
 • Çekişmeli ile anlaşmalı boşanma türlerine göre ücretlere netlik kazandırılır.

 

Boşanma avukatı ücretleri 2022 yılında bu usullere göre belirlenmiştir. Boşanma avukatları ücretleri olarak anlaşmalı olanlara 9000 TL değeri paylaşılır. Çekişmeli olanlar için de 14.000 TL tutarına yer verilir. Boşanma avukat ücretleri ne kadardır öğrenenler Maltepe avukat hizmetlerine başvurabilir. Maltepe avukat ücret dahilinde tanık beyanlarından ispatlara, ispatlardan menfaatlere kadar tüm olguları ele alacaktır.

 

KAYNAK= https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-avukat.html