Memur Zammı Düşük Kaldı

1
45

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2020’nin ilk 6 ayında yüzde 4, ikinci 6 ayında yüzde 4, 2021’nin ilk 6 ayında yüzde 3, ikinci 6 ayında yüzde 3 zam yapılmasını kararlaştırdı. Bu zam oranının Aile ve Çalışma Bakanlığı’nın memurlara teklif ettiği ve memurların kabul etmediği oranla aynı olması dikkat çekti.  Yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyonu aşkın memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 5’inci Dönem Toplu Sözleşmesi sonuçlandı. Memurlar bu zam oranını beklemiyordu. Şimdi yetkili sendika ne yapacak?

1 YORUM

  1. Önce tepkimizi üye olduğumuz sendikaya gösterelim secime daha çok var arkadaşlar önce basimizdakiler bir anlasin kiymetimizi koyun olmadığımızı istifaları verince bir neler oluyor dedirtellim kendilerine genel merkeze günlük en az 5, 10 istifa düşsün de kara kara bir düşünsünler olmaz mi

    Sağlıkçı arkadaşlar istifa edin sağlık sen diye birşey yok memur-sen var oda öğretmenlere çalışıyor hani sağlık personeli için kabul edilen birşeyler varmi sadece öğretmen kesimi için kazanımlar var.serefim için onurum için haysiyetim için istifa edeceğim .
    bizler üye oldukça bizlerin sırtından bizlerin çokluğundan yararlananlar kendileri ve kendi adamlarıdir kendi adamalri makam koltuk sahibi oluyorlar kendileri kurumlarda dokunulmaz oluyor ,bırakın bunları adamlarını koltuk sahibi yapacağına devlet atasin koltuklara makamlara bunlar araci olmasın bizleri bahane ederek güç gösterisi yaparak, istifa edin ki bosyere saltanat surmesinler lux sendika binalarında ,lux otellerde, lux arabalarla, lux maaslarlar .artık tepki gösterin ki gudulecek koyunn olmadığımızı anlasinlar çantada keklik değil iz bilsinler.saglik memuru hemşire olarak elimden gelen en büyük tepkimı verip üyelikten istifa edecem.siz arkadaşlar sizler de artık yeter deyip gereğini yapın arkanizdan yalvarsinlar kiymetinizi anlasinlar.

    Herkes hükümet e kızıyor tepki gösteriyor tepki gösterilecek birileri varsa o da ilk başta üyesi olduğumuz 17 yıldır yetkili olupta biz saglikcilar için hiçbir kazanım elde edemeyen sağlık sen di.ilk önce tepkimizi sendikaya üyelikten israfa ederek verelim daha ilerisinde zaten seçimlerde gereğini yapabilirsiniz ama önce sözde bizlerin hakkını savuayan kişilerden sendikadan hesap soralım olmaz mi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here