MEMURA 2018 ZAM TEKLİFİ AÇIKLANDI

2
73
Havadist.com Yeni Haberler Listesi Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan 36 yaşındaki Aslı Öztürk'ten haber alamayan eşi Mesut Öztürk, jandarmaya ...

MEMURA 2018 ZAM TEKLİFİ AÇIKLANDI

Toplu sözleşme görüşmeleri 1 Ağustos’ta başlamıştı. 1 Ağustos’ta yapılan görüşmelerde toplam 11 hizmet kolunda Komisyonlar kurulmuştu.

Komisyon çalışmaları tamamlandıktan sonra 10 ve 11 Ağustos tarihlerinde komisyon çalışmaları sonucu teklifler müzakere edilmişti.

Bugün ise devam edilen görüşmelerde hükümet zam teklifini açıklıyor.

1 Ağustos’ta takvim belirledik.

2-7 Ağustos’ta hizmet kolları komisyonları çalıştı.

10 ve 11 Ağustos’ta hizmet kollarına ilişkin komisyon raporlarının değerlendirmesini yaptık.

Kuşkusuz sürecimiz devam edecek.

Bugün açıklayacağımız tekliften sonra da görüşmelerimiz devam edecek. Biz anlaşma taraftarıyız. 776 madde teklif edilmişti. Biz bunları 1 ve 1 listeye indirdik. 406 maddemiz var şuan.

Görüşmeleri mali ve sosyal haklar üzerinden yürüteceğiz. Yasal kapsam nedeniyle bir çok konu var, önümüzdeki dönemde ele almayı düşüyoruz. Kurum İdari Kurulları ile kamu personel danışma kurulunun daha etkin çalıştıracağız.

İŞTE RESMİ TEKLİF

2018 yılı için yüzde 3+3, 2019 yılı içinde yüzde 3+3 öneriyoruz. Altı aylık dönemler için enflasyon farkı ödeyeceğiz

2 YORUMLAR

  1. Burada kaybeden memursen,saglık sen ve 2019 seçimleri olmuştur.akp ye desteği veren orta sınıf memurlardır onlarıda artık 16 yıl sonunda memnun etmek gerekirdi diye düşünüyorym. hiç olmazsa maaşları 3000tl 3500 tl den aşağıda olanlara fazladan zam yapılmalıdır.2019 seçimleri çok zor geçeceğe benziyor.artık insanlar yollardan köprülerden yapılardan bıktı bir önemi kalmadı memur artıkkendisinede el atılmasını istiyor.hakimler,akedemisyenlere,polislere,ögretmenlere işçilere iyileştirmeler yapıldıysa diğerlerinede yapılmalıdır.

  2. Burada kaybeden memursen,saglık sen ve 2019 başkanlık seçimleri olmuştur.akp ye desteği veren orta sınıf memurlardır onlarıda artık 16 yıl sonunda memnun etmek gerekirdi diye düşünüyorym. hiç olmazsa maaşları 3000tl 3500 tl den aşağıda olanlara fazladan zam yapılmalıdır.2019 seçimleri çok zor geçeceğe benziyor.artık insanlar yollardan köprülerden yapılardan bıktı bir önemi kalmadı memur artıkkendisinede el atılmasını istiyor.hakimler,akedemisyenlere,polislere,ögretmenlere işçilere iyileştirmeler yapıldıysa diğerlerinede yapılmalıdır.bir hemşire olarak yeter artık diyoruz..ak partiye gönül vermiş saglık nçalışanları artık saglık sene de hükümete kızgındır,kırdındır bilesiniz hastanelerde artık kimse bu davayı saglık seni hükümeti savunmuyor ne yazikki

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here