Memurlar Şokta

0
40

Memurlar Şokta

Memur zammı beklenen oranın çok altında kaldı.Memurlar artan enflasyon karşısında zor durumda. Hükümetin memur zammı konusunda teklifi;

Memur ve memur emeklilerinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirlemek için gerçekleştirilen 5. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri kapsamında hükümet ve sendikalar 4. kez bir araya geldi. Hükümet Memur-Sen’e 2020 yılı ilk 6 ay için yüzde 3,5 ikinci 6 ay için yüzde 3, 2021 yılı ilk 6 ay için yüzde 3, ikinci 6 ay için yüzde 2.5 teklif etti.

Memur-sen ve Kamu-sen’den teklife tepki geldi. Teklifi kabul etmediklerini belirttiler. Bu durum daha önceki toplu sözleşme dönemini akla getirdi. Anlaşamayan tarafların arasında Cumhurbaşkanı girmiş ve zam oranı belirli olmuştu.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Bakan Selçuk’un teklifi açıklamasının ardından, “Bu teklifi kabul etmemiz mümkün değil, heyeti dışarıya alıyorum. Piyasanın gerçekleri ile uyumlu bir teklif değildir. Memur emeklilerin giderleri arttı. Bu oranlar ne gerçekçi ne de yeterli. Bize getirilen teklif kamu görevlilerinin bütçesinde bir dengelenmeyi içermiyor. Yeni bir teklif bekliyoruz. Bu teklifi yok sayıyoruz.” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here