Miss Turkey’e Anestezist Güzel

7
60

Miss Turkey’e Anestezist Güzel

Ülkemizin en önemli organizasyonları arasında yer alan ve her sene düzenli olarak yapılmaya devam edilen Miss Turkey’in 2017 finalistleri açıklandı. 21 eylül Perşembe günü yapılacak olan görkemli final ile birlikte dereceye giren isimler ve ülkemizi Miss World’de temsil edecek birinci isim açıklanacak.

anestezist
Miss Turkey’e Anestezist

Miss Turkey 2017 finalistleri arasında yer alan Deniz Görgülü 20 yaşındadır. 1997 yılında Bursa’da dünyaya gelen ve Bursalı olan Deniz Görgülü 1.73 boyundadır. Eğitim öğretim hayatına devam eden Deniz Görgülü Acıbadem Üniversitesi Anestezi Bölümü 2.sınıf öğrencisidir mezun olduğunda da anestezist olacaktır. Miss Turkey 2017 91 yıl aranın ardından yeniden evine dönüyor! İlk olarak emek sahnesinde yapılan Miss Turkey alınan radikal bir karar ile birlikte yine emek sahnesinde yapılacak.

7 YORUMLAR

 1. Bu haberde ciddi bir yanlışlık var.
  Sanırım hanım kızımız “anestezi teknisyeni” olacak. Çünkü “anestezist” ünvanı için önce tıp fakültesini bitirip doktor, sonrasında da TUS sınavını kazanıp anestezi bölümümü bitirmesi gerekiyor. (6 yıl+5yıl)
  Lütfen bu hatalı haberinizi düzeltin.

 2. anestezist olmak için tıp fak+tus sınavı sonrası 5 yıl eğitim almak gerekir bence siz anestezi teknisyeni demek istiyorsunuz lütfen düzeltirmisiniz

  • Şunu söylemek isterim Sitemizin kurucusu ve editörlerinden bir tanesi anestezi tekn. bU terim hatalı değildir. Sizi neden bu kadar rahatsız etti. Merak etmeyin anestezi uzmanının da asistanında anestezi teknisyen ve teknikerininde anlamını biliyoruz. Bu yorumlarda ego tatmini görüyoruz.

 3. Bu haberde malesef yanlışlık var. Anestezist olmak için önce 6 yıl tıp fakültesinde okuyup bitirip doktor olmak, sonrasında da TUS’a girip Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümünü kazanıp en az 4 yıl ihtisas yapmak gereklidir. Anestezist olmak için doktor olmak şarttır. Mevzu bahsi geçen üniversitenin anestezi bölümunden mezun olununca Anestezist olunamamakta, Anestezi teknisyeni olarak görev yapilabilmektedir. Yanlışlığı düzeltmenizi rica ederim.

 4. Radyoloji teknisyenlerine de radyolog mu diyeceksiniz? Sağlık çalışanlarına yönelik bir haber kaynağı olmasanız yorum bile yapmayacaktım ama en azından bizler duyarlı olalım. Hekimliğin bir ihtisas alanında uzmanlık eğitimi alınarak klinik yönetilebilecek bir ünvanı lisans eğitimiyle alınan bir ünvan yerine kullanmak sizin yapmanız uygun görülebilecek bir hata değil.
  Saygılarımla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here