Mustafa Sandal: Milli Takım şarkısı için ücret almadım

Havadist.com Aktüel Haberler Listesi

Haber Küresel ekranlarında yayınlanan Buket Aydın’ın sunduğu ‘Koltuk’ programının bu haftaki konuğu müzikçi Mustafa Sandal oldu.

Son olarak Ulusal Grup için yazdığı müzik ile gündemden düşmeyen Sandal, o bahisle ilgili birinci defa konuştu.

Sandal, tartışmalara neden olan modülüne ait “Gurur duyduğum bir iş çıktı ortaya” dedi.

MÜZİĞİN ÖYKÜSÜ: FOTOĞRAFI GÖRDÜM, BİZ YAZIYORDU

Ulusal Ekip müziğinin kıssasını anlatan Mustafa Sandal, “Bir kez ben ulusal sporcuyum. Ulusal Ekip ile ulusal hisle olan ilgim alanda performans gösterdiğimden gelir. Bu işlerle ilgilenen bir arkadaşım beni aradı. ‘Hemen federasyonda görüşmemiz lazım’ dedi. Ben de o orta reklam çekimlerindeydim. Sonraki gün gittim. Şenol Hoca, bana ‘Sen bana uğurlu gelmiştin’ dedi. Benim de hoşuma gitti. Ulusal olan bir duyguyu nasıl görmezden geleyim? Ben oradan çıkarken, Şenol Hoca’nın fotoğrafını gördüm, orada ‘biz’ yazıyordu… Ben de, ben değil, biz olabilecek bir şey yapmak istedim. Sonra şarkıyı bitirdik. Klibi bitirdik. Hayatımda gurur duyduğum bir iş çıktı ortaya.” dedi.

“KESİNLİKLE FİYAT ALMADIM”

En çok merak edilen “Siz Ulusal Ekip müziği için fiyat aldınız mı?” sorusuna da cevap veren Sandal, “Bu işten muhakkak fiyat almadım. Başka sanatkarlar da almadı. ‘Bu Ulusal bir görevdir’ dedik. Yüreğimizi koyarak ortaya bir şey çıkardık.” diye konuştu.