Nöbet Parama Dokunma

Nöbet Parama Dokunma

Hastane yöneticileri sağlık personelinin nöbet ücretine göz dikti. Doğru düzgün döner sermaye alamayan sağlık personelinin tek tutunacak dalı nöbet ücreti kaldı.

Nöbet ücretlerine zam yapılması sonrasında sağlık çalışanlarına 24 saat nöbet tutturmamak için nöbet öncesi ve cumartesi günü mesai koyan yönetici ve idarecileri kınıyoruz.

Sağlık personeli artık döner sermayeyi unuttu.Geriye bunun yerine ailesinden ve sosyal hayatından vazgeçerek zor şartlarda tuttuğu nöbeti kaldı. Sağlık personeli yasal olarak 130 saat nöbet tutabilirken idarecilerin baskısı sonrasında nöbet öncesi ve farklı çalışma yollarıyla bu saati göremez oldu.

Sağlık personeli nöbet öncesi çalışırken artık nöbet öncesi izin veriliyor buda servislerde ,yoğun bakımlarda, ameliyathane ve acil servis gibi yoğun yerlerde personel azlığına neden oluyor.  8 kişinin baktığı servise artık 6 kişi bakıyor. Bir hemşire yoğun bakımda 2 hastaya bakarken 3 hasta baktırılıyor. Acil serviste öğrencilerden faydalanılarak eksikler kapatılıyor. Bu gibi örnekleri çoğaltabiliriz.

İcap parası

İcap parası bir genelgeyle kaldırılmıştı. Uzman doktorun icap parası ödenirken sağlık personeline icap tutturuldu fakat parası ödenmedi. Bu durum düzeltilecek denildi fakat sözde kaldı bazı hastaneler icap parasını öderken bazı hastaneler sıkıntı çıkarıyor. Sağlık personeline icap tutturulurken icap parası verilmiyor. Sağlık personelinin icap parası sorunu insanları mağdur ediyor.

Buradan idarecilere habersaglikcilar.com olarak sesleniyoruz. Sağlık personelinin nöbet parasına dokunmayınız yada nöbet saatlerini azaltmak için bir çabaya girmeyiniz.

#nöbetparamadokunma

habersaglikcilar.com