Rüyada Doktor Dövmek

Rüyada Doktor Dövmek

Rüyada doktor dövmek işlerin çok kolay şekilde yürüyeceğine, kazancının allah’ın yardımı ile çok büyük oranda artacağına ve maddi ve manevi olarak çok rahat bir duruma geleceğine, kazancı arttırmak için bazı kararlar alınacağına, ruhsal olarak kötü olunan bir dönemin sona ereceğine, düşmanların çok üzüleceğine, toplum tarafından takip edilen ve sevilen bir kişi olunacağına, sorunlar karşısında çaresiz ve çözümsüz kalacağına, bir sebeple bu durumlarla ilgili olarak daha sakin davranması gerektiğine, yakın zamanda tüm sorunlarından kurtulacağına, yüzünün güleceğine, dünya malına kavuşulacağına, yapılan bir hatanın düzeltileceğine, sıcakkanlı bir kişi olunacağına tabir olunur.

Rüya yorumcu sitesi hayırlırüyalar sayfasında ‘rüyada doktor dövmek’ başlığı ve rüya anlamı sağlık çalışanlarına şiddet yorumlarını farklı bir boyuta taşıyor.
Söz konusu rüyanın anlamının “işlerin çok kolay şekilde yürüyeceğine, kazancının Allah’ın yardımı ile çok büyük oranda artacağına ve maddi ve manevi olarak çok rahat bir duruma geleceğine, kazancı arttırmak için bazı kararlar alınacağına, ruhsal olarak kötü olunan bir dönemin sona ereceğine” delalet olarak yazılması da bilinçaltında doktora şiddetin nelere işaret ettiğini de gözler önüne seriyor.
Doktora şiddetin hayra vesile (?) olarak yorumlanması şiddet nasıl bir hayra vesile olabilir sorularını da akla getiriyor. 
Rüyada kızının doktor olması da “maddi zararlara uğrayacağına, iş hayatında zorlu zamanlar geçireceğine yorulur.” şeklinde yorumlanıyor. Yorumlara dayanarak doktor algısının topluma şiddet içeriğini çağrıştırdığı düşüncesi sağlıkta şiddetin önüne geçilmesi için temel eğitim ve doktor algısını yeniden inşa etme düşüncesini de ortaya koyuyor.