Sağlık Bakanı 17 Bin 689 Alımında 1. Alım Sayısı Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı’nın 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımının detayları belli olmaya devam ediyor. Müjdeli haberi Bakan Dr. Fahrettin Koca vermişti. 2019 Aralık ayında başlanacak alım takviminde Sağlık Bakanlığı hangi branşlara kaç kişilik sağlık personeli alımı yapacağı da netlik kazanmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı 17.689 personel alımında 1. alımda 8.900 kişi, 2. alımda da (en geç 2 ay içerisinde ) 8.789 kişinin alımının yapılacağı kulis bilgisine ulaştık. Branş bazında dağılım sayılarının an itibariyle netleşmediği bilgisi de sitemize ulaşmış durumda.

HANGİ KADROLARA PERSONEL ALIMI YAPILACAK ?
7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere, psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU NASIL TEMİN EDİLİR

Duyurular, Sağlık Bakanlığı’nın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM’nin (//www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilir. Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip personel alımları başvuruları aralık ve şubat aylarında iki dönem şeklinde olacaktır. Başvuru şartları ve branşlara göre adaylardan istenilen özel koşullar, önümüzde ki günlerde yayınlanacak başvuru kılavuzunda yer alacaktır.

İNTERAKTİFPLUS İHBAR HATTI 2019

HaberSağlıkcılar.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılmaz.

 Facebook Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

 Instagram Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Twitter  Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Linkedin  Sayfaımızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

Haber Sağlıkcılar Android Uylamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.

Haber Sağlıkcılar İOS Uylamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.