Sağlık Bakanı Bugün Ne Dedi

0
36

Sağlık Bakanı Bugün Ne Dedi

KAHRAMANMARAŞ (AA) – Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Gün birlik olma günüdür. Gün güçlü Türkiye için birlik olma günüdür. Gün bu memlekette PKK terörünün ve diğer teröristlerin, FETÖ çetesinin bir daha başını kaldırmaması, kaldıramaması için beraber olma günüdür.” dedi.

Akdağ, Elbistan Devlet Hastanesinin açılışında yaptığı konuşmada, hastanenin Elbistan’a yapılan birçok önemli yatırımın en önemli halkasından biri olduğunu söyledi.

Hastanenin 300 yataklı olduğunu, 40 yoğun bakım yatağının bulunduğunu aktaran Akdağ, her Elbistanlının hastanede mükemmel şartlarda hizmet alacağını belirtti.

Henüz yanık ünitesi bulunmayan hastane içindeki bir alanın da yanık ünitesi olarak düzenleneceğini dile getiren Akdağ, “Hastanenin içinde özellikle yaşlı ve uzun süre yatağa bağımlı, felç geçiren ya da buna benzer hastalığı olan kardeşlerimize de uzun süreli bakacak, uzun süreli bakım yatakları da geliştireceğiz. Elbistan çevre ilçelere de hizmet verdiği için inşallah bir taş kırma makinesi de getireceğiz. Kahramanmaraş’la ilgili de buradan müjdelerim olacak. Şehrin doğu kısmında mükemmel bir hastane yaptık ve o hastanenin genişçe bir kampüsü var. Orada 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi ilave olarak düşünmüştük. Kahramanmaraşımıza Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın talimatlarıyla şaheser bir şehir hastanesi kazandırmış olacağız. Şehrin içinde iki hastanemiz var. Bu hastanenin birinin alanında da yeni bir bina yaparak inşallah şehrin içinde de 300 yataklı yeni bir hastane yapacağız, Kahramanmaraşımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

– “Sizin iman dolu göğsünüze çarptılar”

Türkiye’nin darbeler geçirdiğini, ülkede göz bebeği bir Başbakanın asıldığı, 60 ihtilalinin yaşandığını anımsatan Akdağ, 80 ihtilalinden sonra darbeci generallerin “Bir sağdan bir soldan astık” diye övündükleri, çocukların yaşlarının büyütülerek darağacına gönderildiği günlerin yaşandığını dile getirdi.

Akdağ, Türkiye’de ayrıca 28 Şubat felaketinin de yaşandığını hatırlatarak, “Adeta bu ülkede inancını yaşamak isteyenlerin önüne art arda duvarların örüldüğü, bariyerlerin koyulduğu yıllardı. ‘Bin sene devam edecek’ demişlerdi. O ‘bin sene devam edecek’ dedikleri zulüm dönemi işte bu milletin göz bebeği bir lider gelince, Recep Tayyip Erdoğan siyaset meydanına çıkınca, tuzla buz oldu, tarihin çöplüğüne atıldı çok şükürler olsun.” dedi.

Elbistan’a, Kahramanmaraş’a ve Türkiye’ye kazandırılan eserlerin güçlü bir liderliğin sonucu olduğunu vurgulayan Bakan Akdağ, şöyle devam etti:

“Bu süre içerisinde bir tarafta Cumhurbaşkanımızla beraber yol alırken, öbür taraftan sürekli engellerle karşılaştık. Yeri geldi yargı tarafından engellenmeye çalışıldık, yeri geldi askeriyenin içindeki cuntalar bizi engellemeye çalıştı. 15 Temmuz’da bir çete, FETÖ çetesi, bu milletin üzerine bir zulüm rejimi, bir baskı rejimi, bir diktatör rejimi kurmak için geldi ama sizin iman dolu göğsünüze çarptılar ve bir gece içerisinde esfeli safiline yuvarlandılar. Bu büyük millet o gün gösterdi ki hiçbir zaman baskıya boyun eğmez, hiçbir zaman darbeye, diktatörlüğe bundan sonra yol vermeyecek. İşte bütün bunlar için milletin bu kararlılığını sizin huzurunuza getirdik. 16 Nisan’a giderken bir tek gayemiz var. Bu anayasa maddeleriyle bir tek önemli gayemiz var; bundan böyle milletin hakimiyetini milletin kararını baltalayacak, onun üzerine çıkacak bütün vesayet odaklarını Allah’ın izniyle yok etmek için 16 Nisan’a beraber gidiyoruz.”

– “Gün güçlü Türkiye için birlik olma günüdür”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “tek adam” sözünü eleştiren Akdağ, CHP’nin kendi tarihine, sicillerine bakılması halinde tek adamlığın, baskı ve zulmün ne olduğunun orada görülebileceğini söyledi. Akdağ, 1946’da millete açıktan oy kullandırıp gizliden saydıkları, 1950’de milletin iktidara getirdiği Menderes’i 1960’da darbecilere şak şak çekerek, darbecilerin önünü açarak maalesef dar ağaçlarına gönderdiklerini belirtti.

Birlik ve beraberlik çağrısı yapan Akdağ, şunları kaydetti.

“Onların üzerine çamur atmaya çalıştığı ama o çamurun tutmayacağı büyük lideri biz şöyle tanıdık; Recep Tayyip Erdoğan, milletiyle tankların, F16’ların karşısına çıkan, helikopterlerden açılan ağır ateşlerin karşısına çıkan bir milletin büyük bir lideri olarak bugün karşımızda. Rabbim kendisinden razı olsun. Rabbim hayırlı uzun ömürler versin. Sizler burada hangi partiye oy vermiş olursanız olun, biliyorum ki burada AK Parti’ye oy veren kardeşlerimiz var. MHP’ye oy veren değerli kardeşlerimiz var. Burada Büyük Birlik Partisi’ne, Saadet Partisi’ne ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermiş kardeşlerimiz var. Gün birlik olma günüdür. Gün güçlü Türkiye için birlik olma günüdür. Gün bu memlekette PKK terörünün ve diğer teröristlerin, FETÖ çetesinin bir daha başını kaldırmaması, kaldıramaması için beraber olma günüdür.”

Bakan Akdağ, Elbistan’da bütün sandıkları Allah’ın izniyle “evet” ile dolduracaklarını, buradan Kahramanmaraş’a, oradan da Ankara’ya göndereceklerini belirterek, 16 Nisan akşamı herkes için yepyeni bir gün olacağını vurguladı.

16 Nisan’ın büyük ve güçlü Türkiye’nin Allah’ın izniyle şaha kalktığı bir gün olacağını dile getiren Akdağ, bu kararlılığı gördüğünü dile getirerek, vatandaşlara teşekkür etti.

– Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ünal

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ise bir ülkeyi, bir şehri evlatlarının ayağa kaldıracağını belirterek, Bakan Akdağ’ın sağlık alanında yaptığı çalışmalarla büyük bir dönüşümü sağladığını söyledi.

Türkiye’nin ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diye bir evlat yetiştirdiğini kaydeden Ünal, “Bugün Şar Dağı’nın eteğinde dünyanın en son teknolojisi ile donatılmış bir hastaneye Elbistanımız kavuştu. Demek ki hayal edince oluyormuş. Demek ki yürüyünce yollar kat ediliyormuş. 15 yıl boyunca bir taraftan ‘millet bilmez, millet anlamaz, asıl kararı biz veririz, devleti biz yönetiriz’ diyenlerle mücadele ettik. Bu ülkede iki siyasi damar vardır. Bir ‘Söz de karar da milletindir’ diyenler, bir de maalesef ‘Zigana Dağı’nın tepesinde portakal yetişmez. Demokrasi de neymiş. Millet bu işlerden anlamaz’ diyenler.” ifadelerini kullandı.

Elbistan için yapılacak yatırımlara değinen Ünal, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için Elbistan’a güvendiklerini dile getirerek, “En çok hanımefendilere güveniyoruz. Hanımefendiler bu hizmeti bugünlere siz getirdiniz, siz taşıdınız. AK Parti’ye en büyük desteği siz verdiniz. Çünkü bu evlatlarınızın, çocuklarınızın yaşayacağı Türkiye’yi kurmak için gece gündüz çalıştığını en iyi siz biliyorsunuz. Gece gündüz çalışan ‘Durmak yok yola devam’ diyen bu evlatlarınıza 16 Nisan’da bir kez daha ne diyeceksiniz? ‘Durmak yok yola devam’ diyeceksiniz.” diye konuştu

Konuşmaların ardından, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Bakan Akdağ’a tablo, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir ise yöreye özgü oyma sandık hediye etti.

Bakan Akdağ ve beraberindekiler, açılışı gerçekleştirilen Elbistan Devlet Hastanesini gezerek, burada tedavi gören vatandaşlarla sohbet etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here