Sağlık Bakanlığı 11 Bin Sağlık personeli Alacak

5
50

Sağlık Bakanlığı 11 Bin Sağlık Personeli Alacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı için düğmeye basıldığı haberi, binlerce sağlık çalışanına umut ışığı oldu. Bakanlık Müsteşarı Eyüp Gümüş, Haziran 2017’ye kadar toplamda 20 bin Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacaklarını duyurdu. Sağlık Bakanlığı’nın personel alımı için harekete geçtiğinin bilgisini veren Gümüş, pek çok sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını ve herkese check-up yapılacağını söyledi. İşte, o açıklamaların tamamı!

Sağlık Bakanlığı, bakanlık ve bağlı kuruluşlarına personel alımı yapılacağı haberi, binlerce sağlık çalışanını heyecanlandırdı. Haberi, bakanlık müsteşarı Eyüp Gümüş, verdi. Sağlık Bakanlığı personel alımıyla ilgili soruları yanıtlayan ve atamalar için yapılan çalışmaları anlatan Gümüş, toplamda kaç kişinin atanacağı bilgisini verirken vatandaşların da sağlık hizmetini kolaylaştıracak uygulamalardan bahsetti. Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise katıldığı bir televizyon programında 11 bin kadro alındığını, 20 bine yakın da personel istihdam edileceğini ifade etti. İşte, personel alımıyla ilgiliyle son çalışmalar ve yapılan açıklamalar!

Sağlık sistemindeki sorunları sonlandırmak için personel ve hizmet konularında bir dizi reform yapacaklarını ifade eden ve bunlar hakkında bilgi veren bakanlık müsteşarı Eyüp Gümüş, 2017 yılının Haziran ayına kadar toplamda 20 bin Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacaklarını açıkladı. Bunların 9 bininin bini hizmet alımı yöntemiyle olacağını ifade eden Gümüş, ayrıca her 50 bin nüfusa bir sağlıklı yaşam merkezi kuracaklarının bilgisini verdi ve sağlıkta yeni dönemin detaylarını paylaştı.

5 YORUMLAR

  1. saglıkta alım cok güzel ben ortaöğretim hemşirelik mezunuyum 84.6 puan aldım 3 yıldır özelde calışıyorum tek ricam lisee mezunu alımları lisansın yarısı kadar olsa cok sevınırız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here