Sağlık Bakanlığı 12.500 Sağlık Personeli Ataması Yapacak

0
38
Havadist.com Yeni Haberler Listesi Koronavirüs salgını, sıhhat başta olmak üzeri birçok bölümü ezaya düşürdü. Salgından en çok etkilenen ...

Sağlık Bakanlığı 12.500 Sağlık Personeli Ataması Yapacak

Bu sene Maliyeden 16 bin 500 atama müsaadesi alabildiklerini, bunun 4 binini atadıklarını belirten Akdağ, şunları söyledi:

 

“Söz verirseniz buradan dışarı bir şey demezseniz söyleyeceğim. Kalan 12 bin 500’ü de hemen önümüzdeki 2 ay içerisinde atayacağız. Ortaöğretimden var atama, ama sayı az. Neden az çünkü üniversite mezunlarının sayısı çok arttı. Şimdi bunu atadıktan sonra da Bakan Ağbal ile aramızda iyi bir hukuk var. Ben bunun üstüne başka kadro alacağım Allah’ın izniyle ama Naci beye söylemeyin, söz verin. Şöyle bir niyetim var. Biz meslek lisesi okumuş sağlık mesleği sahibi olmuş kardeşlerimizin üniversiteye girmelerini kolaylaştırmak için de YÖK ile görüşeceğiz. İnşallah dua edin biz kendi tezlerimizi doğru anlatalım ikna edelim bu işi de başaralım. Ben Sağlık Bakanı olarak şu anda bana 50 bin kadro verseler inanılmaz mutlu olurum.”

Akdağ, bu atamaların da güçlü bir yönetim sistemi ile ilgisi olduğunu belirtti.

2002’de göreve geldiğinde her yıl 3-4 bin sağlık çalışanı işe alınabilirken kendilerinin 30 bin aldıkları dönem olduğunu aktaran Akdağ, şunları söyledi:

İşte biz bunun için yeni bir hükümet etme sistemine geçiyoruz. Bu sisteme geçtiğimiz zaman temelimiz çok kuvvetleneceği için ekonomimiz de daha da güçlenecek o zaman elbette bütçemiz kuvvetlenecek daha çok personel alabileceğiz. Bu bütçeyle alakalı bir şey. Ülke güçlü olacak ülkenin cumhurbaşkanlığı sistemi güçlü olacak ki biz ülkeyi büyütebilelim ve bunları yapabilelim. Yoksa bana sorarsanız siz de biliyorsunuz ki ben yılda 50 bin sağlıkçı almak istiyorum. Bunda hiç bir tereddütümüz yok. İnşallah hep beraber referandumda ‘evet’le bu ülkeyi güçlendireceğiz, ekmeğimizi aşımızı artıracağız Allah’ın izniyle. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here