Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Kötü Haber

2
59

2020 yılında atama bekleyen sağlık personellerini üzen son dakika açıklaması geldi. TBMM’den gelen açıklamada, Şubat ayındaki 8844 kişilik alım dışında başka bir alımın gündemde olmadığına yer verildi.

Atama bekleyen sağlıkçıları üzen son dakika açıklaması geldi. Önceki gün TBMM ‘de bir ziyaret gerçekleştiren Sağlık Profesyonelleri Platformu , burada bir basın açıklamasında bulundu. MHP Milletvekili Sefer Aycan ‘ın da katıldığı basın toplantısında , atama bekleyen sağlıkçıları üzen açıklama geldi.

ŞUBAT AYINDA 8.844 ATAMA

2019 yılında alınacağı belirtilen , ancak ikiye bölünen kamu personeli alımında ilk atama Aralık ayında oldu ve 8845 sağlık personelinin ataması gerçekleşti. Bu atamanın ikincisi Şubat ayında yapılacak ve 8844 kamu personelinin ataması yapılacak.

Basın toplantısında, Sağlık Bakanlığının 18 bin kişilik atamasını 2019 yılından 2020 yılına aktarıldığını belirten Sefer Aycan, “Bu durum, umut içinde olan sağlık çalışanlarını ve sağlık hizmeti sunumunu da etkiliyor. Türkiye’de sağlık alanında ciddi bir insan gücü planlamasına ihtiyaç var.” dedi.

Özel hastanelerin de yeteri kadar sağlık personeliyle çalışmadığını, emek gücünden tasarruf etmeye çalıştıklarını, çok az nitelikli personel ile işleri yürüttüklerini vurgulayan Aycan, kamunun da yeteri kadar istihdam yapmadığını ifade etti.

Aycan, “Sağlık Bakanlığı, bir an önce daha gerçekçi bir istihdam politikası gütmeli ve atama yapmalıdır. Gençlere bir kapı açılması gerekiyor.” dedi.

SPP’DEN AÇIKLAMA

Sağlık Profesyonelleri Platformu Aras Ali Altıntaş yaptığı açıklamada, TBMM’deki görüşmelerinin detaylarını aktardı.

Yetkililerle yaptığı görüşmede Sağlık Bakanlığı ‘nın Şubat 2020 ‘de yapacağı atama dışında şimdilik başka bir alımın gündemde olmadığını söyleyen Aras Ali Altıntaş, bunun kabul edilemez olduğunu , 2020 yılında en az 30 bin sağlık personeli alımı beklediklerini söyledi.

Kaynak : kamubulteni .com

İNTERAKTİFPLUS İHBAR HATTI 2019

HaberSağlıkcılar.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılmaz.

 Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

 Instagram Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Twitter  Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Linkedin  Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

Haber Sağlıkcılar Android Uygulamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.

Haber Sağlıkcılar İOS Uygulamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.

 

2 YORUMLAR

  1. HEMŞİRELER ARTIK TEKNİKERLİKTEN GELME TEKNİKER SEVİCİ SENDİKALARIN PEŞİNİ BIRAKMALI BUNLARDAN HEMŞİREYE HEMŞİRELİĞİ TEK KURUŞ FAYDA GELMEZ SÖZ KONUSU 3600 OLUNCA TÜM PERSONELİN HAKKI DEMESİNİ BİLİYORSUNUZ AMA EN AĞIR ŞARTLARDA EN AĞIR İŞ YÜKÜ İLE ÇALIŞAN HEMŞİRELERE SESİNİ ÇIKARANINIZ YOK HEMŞİRENİN TEMEL ALANLARI TEKNİKERLERE VERİLİRKENDE SUS PUSSUNUZ YEDİRMİYECEZ LAN SİZE HEMŞİRELİĞİ

  2. Sağlık profesyonellerimiş kocaman bir boşluksunuz hemşiresiz sağlık profesyonelleri mi olur hemşireliğin lisans seviyesinde olmasını yediremediler lisede ısrar ediyorlar çünkü hemşirelik alanlarını teknikerlere pay edecekler meslektaşlarıma tavsiyem bu adamın peşinden gitmeyip hiçbir şekilde desteklememeleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here