Sağlık Bakanlığından Çalışanlarına Müjde Kreş Hizmeti Geliyor

Sağlık Bakanlığı 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderdiği yazıyla her ilde 0-6 yaş aralığında bulunan sağlık çalışanlarının çocukları için kreş açmayı planladığı öğrenildi. Sağlık Müdürlüklerine ulaşan yazıyla, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde sağlık çalışanlarının yıllardır beklediği kreş hizmeti imkanı Bakanlıkça sunulmuş olacak.

Sağlık Kuruluşlarında çalışan personelin, sorunları, ihtiyaçları ve talepleri de dikkate alınarak okul öncesi çocukları için kreş hizmeti verilmesi gerekliliği oluşmaktadır denilen yazının devamında, Sosyal devlet anlayışı gereğince çalışanların memnuniyetinin sağlanması, mağduriyet oluşturulan konuların çözümüne çalışılmasının hizmet kalitesini arttıracağı aşikardır denildi.

50 VE ÜZERİ ÇOCUK İÇİN İLGİLİ KURUM KREŞ AÇACAK!

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen yazıyla Sağlık Çalışanlarının 0-6 aralığında olan çocukları için kreş açılması planladığı belirtildi. Sağlık Müdürlüklerinden bünyelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının 0-6 yaş aralığında çocuklarının tespit edilerek, 50 ve üzeri çocuğun bulunduğu kuruluşların bünyesinde kreş açılması, bu sayının altında kalanlar için ise; birden fazla sağlık kuruluşuna yönelik ortak kreş imkanı sağlanması için sağlık kuruluşlarınca ivedilikle gerekli çalışmaların başlatılması istendi.

KOORDİNASYONU VALİLİKLER SAĞLAYACAK!

Kreş hizmetinin verilmesinin sağlanarak yapılan çalışmaların koordinasyon ve denetiminin İl Valiliklerince yapılması istendi. Sağlık Müdürlüklerinin bu hafta itibariyle kendilerine bağlı olan tüm tesislerin idarelerine bir yazı gönderdiği öğrenildi. Gönderilen yazıda; Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün talebi doğrultusunda görev yapan sağlık çalışanlarının çocuklarının durumunun Sağlık Müdürlüklerine bildirilmesi istendi.

Kaynak : Saglikpersonelihaber.net

İNTERAKTİFPLUS İHBAR HATTI 2019

HaberSağlıkcılar.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılmaz.

 Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

 Instagram Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Twitter  Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

⇒ Linkedin  Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

Haber Sağlıkcılar Android Uygulamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.

Haber Sağlıkcılar İOS Uygulamasını İndirmek için Buraya Tıklayınız.