Sağlık Çalışanlarına Yeni Yılda Ek Zam Yapılmalı

1
42

Türk Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, 2019’un ek zam başta olmak üzere taleplerin karşılandığı, beklentilerin yerine getirildiği bir yıl olmasını diledi

Ekiz, yaptığı yazılı açıklamada, 2018’in sağlık çalışanlarının beklentilerinin karşılanamadığını, ekonomik kayıpların kendisini fazlasıyla hissettirdiği bir yıl olduğunu öne sürdü.

Yeni yıldan önemli beklentileri olduğunu belirten Ekiz, “Umarız ki 2019 yılı, ek zam başta olmak üzere taleplerin karşılandığı, beklentilerin yerine getirildiği bir yıl olur. 2019 yılının devletin verdiği görevle milletine hizmet eden kamu çalışanları için iyi ve önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olmasını istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Ekiz, Türk Sağlık Sen olarak yılmadan mücadelelerini sürdüreceklerine ifade ederek, şunları kaydetti:

“2019’da da hak bildiğimiz yolda çalışanın her zaman yanında olacağız. Nerede bir haksızlık varsa karşısında duracak, mağduriyetlerin sonlanması ve çalışanların hak ettiklerini alması için elimizden geleni yapacağız. Bu şanlı mücadelemizde de tüm çalışanlardan bize destek olmalarını bekliyoruz. Gücünüz gücümüze güç katacak, azmimizi daha da artıracaktır diyoruz.”

1 YORUM

  1. olacak iş midir adamalar izmir izban da çalışan bir gişe memuru 3800 tl maaş alıyor %30 zam yapılıyor ve beğenmiyorlar biz sağlık çalışanı hemşire olarak 20 yıldır çalışan herşey değil 3700 tl alıyorum ve ne gecemiz,ne hafta sonumuz ne bayramımız ne kış tatilimiz ne yaz tatilimiz var bırakın bunları bir kenara bizler insan sağlığı ile uğraşıyoruz riskli iş yapıyoruz karşılığına bak artık yeter bu mesleği yapmak istemiyoruz bunca riski almak istemiyoruz bizlerde masa başında çalışma istiyoruz evrakla dosyayla uğraşmak istiyoruz.ne hasta ile uğraşmak ne hasta yakınıyla ne bulaşıcı hastalığıyla ne enfeksiyonuyla ne tedavileriyle ne hasta altı temizlemesiyle ne hasta banyosuyla uğraşmak istemiyoruz artık nede olsa bir değerin yok .kamuda en düşük maaşı alır olduk emsallerimiz öğretmenler polisler askerler 5000 tl den aşağı maaş almıyorken bizler 3700 alıyoruz bunca iş yüküne rağmen şifa dağıtan eller olarak bunu hak etmiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here