Sağlık Personeli Aslında Mizah Yönü Güçlü Olan Bir Topluluktur

0
44

Sağlık Personeli Aslında Mizah Yönü Güçlü Olan Bir Topluluktur

Sağlık personeli alımının bu alımda sayısını parmakla sayılacak  kadar azalması sağlıkçıları artık dalgaya vurdurdu. Sağlık personeli aslında mizah yönü güçlü olan bir topluluktur.

“20 Paramedik alımı isyan bayrağını çektirdi.”

Geçtiğimiz günlerde 2016\2 KPSS tercih klavuzu yayınlanmıştı. 2017’den önce son viraja girilirken, yeni yıla görevi başında girme hayali kuranlara bir umut olmuştu. Yalnız bakanlıklara göre alım sayıları oldukça düşük olduğu için, herkes bu durumdan müzdarip hale gelir oldu. Sağlık Bakanlığı 20 otobüs kişilik kadro açtığı için atanamayan yüzbinlerce sağlıkçı isyan bayraklarını çekmiş vaziyette. 20 paramedik, 9 hemşire 3-5 att vs alım yapan Sağlık Bakanlığında sinirler hayli gerildi. Sağlıkçıların sitemkar davranışları, tribal durumları hükümetin çokta umrunda değil gibiydi.

“Halk Bakanlığı’na Bağlı istasyonlar açıldı.”

Paramedik ve Att arkadaşlar Halk Bakanlığı’na bağlı At Ambulans istasyonları açmaya karar verdi. Oldukça ilgi çeken maddi esaslar ikinci planda tutularak maneviyatı ön plana çıkaran bir tutum sergilediler. Halk tarafından çok sevilen, çok ilgi çeken bir proje oldu. Şimdiden sağlık camiasında bile ambulans arkası yazılar da yerini alan at ambulanslarla ilgili birtakım sözler şu şekilde ;

Atı olan ambulansa, ATT olan paramediğe döndü…
Alacaksın atın ingilizini, seveceksin paramediğin güzelini
Atlı paramedikler yolda..
Açın arayı, salıyom atlıyı…

Şimdiden trend olan bu sözler yakın zamanda çok ilgi uyandıracağa benziyor. Diğer bölümlere örnek haline gelen bu proje, kıpırdanmaları hızlandırdı. Her bölüm kendi mesleğini belli edecek nitelikte Halk Bakanlığına bağlı projeler geliştirmeye endekslenmiştir. Gelişmeler çok yakında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here