Sağlık Personeli Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

1
62
Bir periyot Beşiktaş ve Fenerbahçe'de futbol oynayan Tümer Metin, bir hırsızlık çetesi tarafından soyuldu. Akşam saatlerinde aracını Ulus'taki ...

Sağlık Personeli Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Zimmet sorgulama : zimmet sorgulama hakkında herşeyi anlatıyoruz. T.C. Sağlık Bakanlığı’na ait olan zimmet sorgulama sayfasında, Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık personeli, doktor ve diğer tüm personelin görev yeri sorgulama sayfası ve zimmet durumu sorgulama sayfalarının birleştirilerek personellerin bilgilerine daha kolay erişim sağlayabilmelerini ve tek bir sayfa üzerinde sorgulama yaparak görev yeri ve zimmet bilgilerine ulaşabilmelerini hedefleyen bir uygulamadır.

Bu sorgulama platformu sayesinde çkys atama sorgulama işlemi de gerçekleştirilerek, personellerin nerede görev yapacağını kolaylıkla öğrenebilmesine olanak tanınmıştır. Sizde görev yerinizi sorgulamak istiyorsanız zimmet sorgulama yaparak yerinizi teyit edebilirsiniz.

Zimmet sorgulama için tıklatınız.

Karşınızı şöyle bir ekran çıkacak.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı zimmet-sorgulama.png

Buradan yeni yada eski kimlik kartınıza göre işlem yapabilirsiniz.

Zimmet sorgula olarak sık sorulan sorular şu şekilde;

Soru 1:

Kadrom TSM de görünüyor İl Sağlığa kadrom geçmemiş olarak görünmektedir.

Cevap 1:

TSM ler İl Sağlık Müdürlüklerine bağlı olarak aynen devam etmektedir. Devir öncesi Kadronuz TSM de ise devir sonrasında da kadronuzun TSM de görülmesi normaldir.

Soru 2:

İletmiş olduğunuz http://ckysweb.saglik.gov.tr/personelgorevyeri/ adresinden Kimlik bilgilerimi doğru girmeme rağmen personel yoktur şeklinde uyarı almaktayım.

Cevap 2:

Sistemde sorun bulunmamaktadır. Bağlı bulunduğunuz İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşüp nüfus bilgilerinizi ÇKYS üzerinden Kimlik bilgileri ekranından NVİ güncelle butonu ile güncelletip tekrar deneyiniz.

Soru 3:

Yeni kimlik aldım aile sıra numarası ve sicil numarasını bilmiyorum. Kadro yerimi nasıl öğrenebilirim.

Cevap 3:

http://ckysweb.saglik.gov.tr/personelgorevyeri/ adresinden yeni kimliklerle Seri numarasını bilgisi ile kadro yeri bilgilerinize ulaşabileceğiniz ekran bulunmaktadır.

Soru 4:

Sorgu sonucunda veya ÇKYS’de Kadro, görev yerim yanlış görünmektedir.

Cevap 4:

İl Sağlık Müdürlüğü Sicil Birimi yada YHGM Sicil Biriminden yardım almanız gerekmektedir.

Bu sorgulama ekranı T.C. Sağlık Bakanlığı, Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS) yazılım birimi tarafından yeni hali ile geliştirilmiştir. Sağlık Bakanlığı personeli iseniz ve bu sayfaya giriş yaparken kimlik bilgileri hatası alıyorsanız; Bağlı bulunduğunuz İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşüp nüfus bilgilerinizi ÇKYS üzerinden kimlik bilgileri ekranından NVİ güncelle butonu ile güncelleme işlemi yapılmasını isteyiniz ve sisteme girmeyi sonra tekrar deneyiniz.

Habersaglikcilar.com olarak size zimmet sorgulayı anlattık önümüzde ki günlerde daha güncel bilgilerle karşınızda olacağız. Eğer zimmet sorgulama da bir değişiklik yada güncelleme olursa bu yazının altına eklenecektir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here