Sağlık Sen Neler Yaptı?

6
68

Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin KÖKSAL yapmış olduğu basın açıklamasında Sağlık Sen‘in Lisans Tamamlama,Yıpranma Payı ve 3600 Ek Gösterge ile ilgili mücadelesi devam ettiğini söyleyerek bu açıklamayı yapmıştır.

Yıpranma payı gerçeği

Uzun yıllardır birçok meslek grubu yıpranma payı alırken mesleğin en zorunu yapan gece gündüz demeden ailesinden eşinden çocuğundan ödün vererek 7/24 esasına göre çalışan işi insan sağlığı olana sağlık çalışanları yıllarca bu haktan mahrum bırakıldı. Sağlık Sen Genel Merkezinin Ankara da yaptığı Ebeler ve Hemşireler Haftasında dönemin Başbakanı ve şimdiki Başkanımız tarafından müjdelenen 5 yıla 1 yıl yıpranma hakkı talebi 4 yıl verilen mücadele ile her yıl için 60 gün olarak çıkmıştır. Sağlık Sen olarak yasanın ilk çıktığı anda itibaren Sağlığın Ekip İşi olduğunu Hastanede hizmet veren her kesimin ve sahada hizmet sunan bütün sağlık çalışanlarının yararlanması için 3 koldan mücadele veriyoruz. Ancak kazanılan her hakka itiraz eden nasılsa çıkmayacak diyerek uzunca süre hem hükümeti hem bizleri Sağlık Sen’i sosyal medyada sahada karalayanlar, yasa çıkınca hemen biz talep ettik kazandık, eksik olanları da isteyeceğiz yalanına başvurdu.

Yıpranmanın bilinmeyenleri

POLİSTE 8 YIL!!! Ancak asker ve polislerde fiili hizmet süresi zammı 8 yılı, zamma konu diğer mesleklerde ise 5 yılı geçemez. Bu sürelerden daha fazla fiili hizmet süresi zammı hak elde edilmiş olsa bile emeklilik işlemlerinde dikkate alınmaz. Yer altında çalışanlar da hiçbir sınır olmaksızın fiili hizmet süresi zammından yararlanabilmektedir. Yani anlaşılacağı gibi 40 yıl hizmet verseniz bile sosyal medyada anlatıldığı ve malum bazı sendikaların algı yapmaya zihin bulandırmaya çalıştığı ve yıllarca hakkı kazanmak için verilen emeği yok saymaya çalışmaktadırlar.

Yıpranmanın eksiklikleri?

Geçmişe yönelik yaşa takılan çalışanlarımız için 2006 yılında son hali verilen emeklilik yasası ile yaklaşık 10 yıl daha çalışmak zorunda olan sağlık personelinin hakkı gasp edilmiştir. İkinci eksiği 90 gün verilen söz. Cumhurun Reisinin sözü yerde kalmamalı idi. Sağlık Ailesinin bir bütün olduğunu ve her kesimin risk altında olduğu ve mevcut iş güvenliği yasası gereği her kesimi tüm sağlık çalışanlarını kapsamalıdır. Mücadelemiz sonuna kadar sürecektir. Daha önce hayal bile edilemeyenleri hayata geçiren Sağlık Sen’in sözüdür.

Lisans tamamlama ve 3600 gerçeği!

Değerli Sağlık çalışanları yazımızın başında dedik ya geçmişe uzanacağız. Emeklilik kapısında bekleyen ve 3600 çıksın hemen emekli olacağız diyen kesim için ve geçmişi unutanlar için söylemek lazım. Sağlık personelinin Hekimler hariç Örgün Lisans mezunu olan personel oranı % 15 yanlış duymadınız evet yüzde 15 oysaki sürekli öğretmen örneğini veririz hepsi eğitim fakültesi mezunu yani örgün lisans mezunu öğretmenler 3000’lik ek gösterge ile başlarlar .

Sağlık Sen ne yaptı?

Meslek hayatlarına lise veya önlisans mezunu olarak başlayan sağlık çalışanlarına en büyük hediye en büyük kazanım Lisans Tamamlamayı hayata geçirdik. Sahada ve sosyal medyada üyelerine sağlık çalışanlarına sürekli boşa okumayın, sadece üniversiteleri zengin edeceksiniz, kadro derece ve ek gösterge hakkından yararlanamayacaksınız diyenler bizlerden, sizlerden sağlık çalışanlarından önce kayıt sıralarına koştular ve kayıt yaptırdılar. Yasa çıktığından bu yana 100 bini geçkin sağlık çalışanı Lisans Tamamlama yaparak 2200 ek göstergesini 3000 ek göstergeye taşıdı. Hala 2014 yılına kadar mezun olanlar Sağlıkta Lisans Tamamlayı okumaya devam ediyor.

Hayaldi, gerçek oldu!

Dün lisans tamamlama hayal diyenler Sağlık Sen ailesinin uzun uğraşlar sonucu hayata geçirdiği ve bütün çalışanlarımızın Sağlık Lisansiyeri olmak üzere olduğu bir dönemde malum gruplar şimdi çıkmış algı yapmaya çalışıyor. Nasıl kazanım noktasında 2200’lük ek göstergeyi 3000 çıkardı isek 3600 ek göstergeyi kazanıma dönüştürmek boynumuzun borcudur.  Ancak öğretmen tek tip öğretmen, polis tek meslek grubudur. Sağlık ordusunun ise 65’e yakın meslek grubundan oluşmakta ebe, hemşire, att, paramedik, labarant memur, bir çok farklı meslek grubu istihdam edilmektedir.

Sağlık Sen, toplu sözleşme masasında neleristedi?

Sizleri 2017 Ağustos Ayına götürelim 2018-2019 yıllarını kapsayacak 4. Dönem Toplu Sözleşme masasında Sağlık İş Kolunda Yetkili Sendika Sağlık Sen Toplu Sözleşme masasından ne istemişti talebi ne idi. Hani şimdi bazı gruplar biz yaptık biz ettik diyorlar ya ”Tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ek göstergeleri 600 puan artırılmalı ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarına da ek gösterge verilmelidir. Ek göstergeden yararlanamayan diğer kamu görevlilerine 600 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutar ayrıca verilmelidir.”  3600 Ek gösterge ve tüm gruplarda 600 ek gösterge talebi Sağlık Sen’indir. Nasıl kazanımları hayata geçirmiş isek ek gösterge oranlarının yükseltilmesini de kazanıma dönüştüreceğiz. 
İ

6 YORUMLAR

 1. Kamu çalışanlar arasında en düşük maaşı alan bizleriz, bunun yanında en çok sorumluluğu olan bizleriz. herseyin başı saglıktır.Saglıksız kimse bir iş yapamaz bizler tedavi eden şifa dağıtan elleriz (hemşire,ebe,saglık memurları) bizler yazıyla materyallerle çalışmıyoruz insan odaklı can odaklı çalışıyoruz. Ufak bir hata yapınca cana malolur,sakat kalır tedavi uzar.Bunu herkes bilir.diğer kurumlarda evraklar uğraş şöfor ol memur daha iyi,hiçbir sorumluğun yok. bunun bir önemi olmalıdır ve bizler devlete milyonlarca para kazandırıyoruz bir hastane aylık 5 milyon kaznıyorsa bunun yarısını devlete hazineye gidiyor diğer kurumlarda böyle birsey varmıdır yoktur hepsi cepten devletten alıyor bizler kazandığımız halde para alamıyoruz.devletin bizlere zam yapmasınada gerek yok kazandığımızdan biraz verse yeter.sendika ne yapar bakanlık ne yapar ağırlığını koyacak sesimizi duyuracak hakkımızı savunacak kimseler yoktur. biz saglık çalışanlarıdan başka .YUKARILAR CUMHURBAŞKANLIĞI OLSUN SAGLIK BAKANIMIZ OLSUN SORUNLARIMIZ ULAŞTIRILMIYOR HERSEY TOZPEMPE BİLİNİYOR YANİ HABERDAR DEĞİLLLER ÇÜNKÜ BİLGİ AKTARIMI YOK KİMİLERİNCE SAGLIK PERSONELİ ÇOK MUTLU GÖSTERİLİNİYOR.
  hemşire,sağlıkçı parçası mıydım yani?
  Birçok bebek dünyaya geldiklerinde ilk nefeslerini benim kucağımda aldı. Yine de bir hemşire parçasıyım.
  Ölmek üzere olan birçok hastanın son vakitlerini iyi geçirmeleri için başlarında bekleyip sohbet ettim. Yine de bir hemşire parçasıyım.
  Çocuğunu kaybeden aileleri teselli etmek için onlara sarıldım. Yine de bir hemşire,saglıkçı parçasıyım.
  Acilde birçok hastaya kalp masajı yaparak hayata döndürdüm. Yine de bir hemşire parçasıyım.
  Doktorların her işini yapıyorum. Onların eli, gözü, kulağıyım. Ancak yine de bir hemşire parçasıyım.
  Yeni doğduğunda akciğerleri gelişmemiş olup düzgünce nefes alamayan bebeklerin sorununu anlayabiliyorum. Yine de bir hemşire parçasıyım.
  İşe yeni başlayan hemşirelere ve stajyerlere işi öğretiyorum. Yine de bir hemşire parçasıyım.
  Hastaları kurtarabilmek için yılbaşını, çocuklarımın doğum gününü, okul aktivitelerini kaçırıyorum. Yine de bir hemşire parçasıyım.
  Kan alabiliyorum ve kişinin kolunu delik deşik etmeden yapıyorum bunu. Yine de bir hemşire parçasıyım.
  Kalbi duran bebeklere yaptığım acil müdahalelerle bebekleri hayata döndürebiliyorum. Yine de bir hemşire parçasıyım.
  Çocuğunuzun yaşaması için verilmesi gereken adrenalin ve amiodoron dozajını biliyorum. Yine de bir hemşire parçasıyım.
  yoğun bakımda bir hemşireyim bir saglıkçıyım sabaha kadar monitordan gözümü ayırmam, bir ameliyatda doktorla beraber 5 ,6 saat ayakta ameliyatta bulunurum.vb ,vb ,vb. İnsanların hayatını kurtarabilecek ölçüde bilgi ve tecrübeye sahibim. Eğer sadece bir hemşire,saglıkçı parçasıysam, bununla gurur duyuyorum!
  Hemşirelerin,saglık memurlarının yaptıkları zor ve yararlı işler hakkında insanları bilinçlendirmek yaymak için paylaşın Sağlık bakanlığından ayrılmak istiyorum yeter artık hiçbir kıymetin yok başka kurumda olsan..artik çalişanlar arasinda da bi̇r fark bi̇r ayrim olmali ömrü boyunca memuri̇yeti̇ buyunca bi̇r i̇şi̇ yapanla ,ne kadar servi̇s bi̇ri̇m varsa çalişan her servi̇si̇n hastaliği tedavi̇si̇ni̇ yapan aci̇l,yoğun bakimlar,vb kisaca ki̇m daha veri̇mli̇ ki̇m hastayla i̇lgi̇li̇ i̇se onun bi̇r farki olmali di̇ğerleri̇nden, hemşi̇re ni̇n saglik memurunun di̇ğer çalişanlardan tabi̇ üstün olmali bi̇r farki olmalı. .ben saglik memuruyum ben hemşi̇reyi̇m .saglik doktorsuz ,saglik memurusuz ,hemşi̇resi̇z olamaz bizler tedavi edenleriz şifa veren elleriz. Ben hayat kurtardım be! Hayat!Sırtımda hasta taşıdım.Elimde aşı çantası kapı kapı gezdim. Ailesinin bakmayıp kapının önüne attığı ana Babaları yeri geldi evimde misafir ettim! Hastane çıkışında yakınlarını almaya gelmediler, arabamla 40 km uzaktaki evine götürdüm bir Başıma! ilacı içen Hasta yüzüme kustu diye 3 kez göz ameliyatı oldum! Ameliyatlı gözümle gidip su deposu denetledim dağ Bayır demeden 112 de çalıştım! Hekimsiz! Bir Başıma kaldığım günler oldu! Bir ayda 20 tane 24 lük nöbet tutulur mu? Ben tuttum! Fazla mesai ücreti almadan! Kaç Kişiyi döndürdüm hayata Gece Yarısı kapıma dayanıp aman diyene koştum! Yeri geldi kalacak yeri- parası olmayan hasta Yakınlarıyla maaşımı paylaştım! Bir madde bağımlısı adam pompalı tüfeğiyle kapıma dayandı!Yinede genelleme yapmadım herkes böyle diye….Fakat reçetesiz bir enjeksiyon yapmadım diye karalandım! Şikayet edildim!
  SİZLER GİBİ SICAK ODALARDA HEP HASTANELERDE GÖREV YAPMADIM HEP SAHADAYDIM TERÖR SALDIRILARINDA,,DEPREMDE,SELDE,AFET OLAYLARINDA BİREBİR HASTAYLA HASTA YAKINLARIYLA İLGİLENDİM .CANI SIKILAN AMİRLERCE MOBİNGE MARUZ KALDIM O SERVİSTEN BU SERVİSE SÜRGÜN EDİLDİM SİZLER GİBİ BEN LAB TEK BEN RÖNT TEK BEN ŞU TEK BENİM GÖREVİM DEĞİL BEN BİLMEM DİYEMEDİM HEMŞİRESİN YA SAGLIK MEMURUSUN YA HER İŞİ HER ŞEYİ BİLECEN YANİ SİZLERLE ELBET FARKIMIZ OLACAK BİZLER SAĞLIĞIN HERŞEYİYİZ SİZLER GİBİ SADECE BİR İŞ YAPMAYIZ. BAKANLIK,SAHİP ÇIKMAYAN SENDİKA.yaklaşık 40 yıldır özlük haklarında hiçbir iyileştirme yapılmayan tek kurum çalışanları..Can güvenliğimiz yok, Erken emekliliğimiz yok, Şiddete maruz kalıyoruz, Bayramlarda ailelerimizle olamıyoruz, Nöbet tutuyoruz geceleri çocuklarımızla uyku uyuyamıyoruz, Askerlikten muafiyetimiz yok, Asker evimiz, polis evimiz, öğretmenevimiz yok, Hiçbir yerde hiçbir mekânda sağlıkçıya indirim, kampanya yok, Dolmuşlara ne polis gibi bedava ne öğretmen gibi indirimli binemiyoruz. En çok iş yükü olan hemşirelerin saglık memurlarının döner sermaye çarpanı 0,40 iken diyetisyen,eczacı aynıyat saymanı 0,70 ile çarpılıyor bu adaletsizliğin giderilmesi lazımdır.Siz serviste yatarken yeri geldiğinde altınızı alan, Sürgüyü tutan, Akmayan o ?mübarek serumu? akıtan, siz doktorların türlü tafralarına maruz kalan, ?Hayırsız çocuklarınız? hastaneye gelmediğinde sizi avutan,Gün aşırı nöbetlerle,Gün ışığını unutan,O cefakâr ve vefakâr insanlardan bahsediyorum. Bilmeyenler için söyleyim:Onların, Erkeğine de, Kadınına da Hemşire denir.Aldıkları ücretler yaptıkları işin yanında hiçbir şeydir!Tüm dünyanın el üstünde tuttuğu bu meslek sahipleri,Nedense bizde hep ötelenir?Sayıları çok az,İş yükleri çok fazla olan,Her boşlukta ne yazık ki ?tıkaç? olarak kullanılan;Bu gerçek sağlık neferlerine biraz olsun nefes aldırmak gerekir?Hemşirelikte reform şart.Hemşirelikte iş tanımı şart,Evdeki hasta çocuğu yerine, Servisteki onlarca hasta çocukla ilgilenen, Bu beyaz meleklere, Hak ettikleri gelirin verilmesi ise,Gerçekten şart! sağlığın temel taşı olan ,hastanelerin amelesi, en çok çalışanı, en çok yıprananı olan saglık memurları toplum saglığı tek, hemşirelerin ve ebelerin diğer sağlık çalışanlarından.( lab tek,röntgen tek,odyemetri tek,aneztezi tek,patoloji tek,diyetisyen ,sosyal çalışmacı,psikolog,kısacası tüm sağlık teknisyenleri ve çalışanları) ayrı tutulup ona göre maaşlarında ve özlük haklarında iyileştirmeler yapılmalıdır.hastalarla ,doktorlarla,hasta yakınlarıyla,idareyle ,hastanenin sorunlarıyla uğraşan hemşireler ve sağlık memurlarıdır.bir laboratuarda en az 30,40 kişi olur makine başında 3 er kişi çalışır herseyi makıne yapar tek işleri tüpü makıneye koymaktır ve bilgisayara girmektir. hiçbir hastayla hiçbir doktorla hiçbir hasta yakınlarıyla muhatap olmadan kapalı kapılar ardında çalışırlar idare kontrol etmese işe gelip gittikleri bile belli olmaz, yıpranmazlar keyif içinde böyle rahat çalışanla bir hemşire bir tutulmamalı sadece kayıt giren bir işi teşorana vermeli, özelleştirilmedir çoğu hastane özele vermiştir.bir röntgen bölümünde en az 20,30 kişi çalışır mesai saatinde kişi başı sadece ya 5 flim çekimi düşer yada 10 bununla bereber başka birseyler yapmazlar özel olan tomografi olsun, mr ünitesi olsun gece gündüz çalışır hemde bu işi 3,4 kişi yürütür.bu kişilere başka bir iş yaptırmaya çalışsan başka bir görevde görevlendirsen bu benim işim değil bu işi ben bilmem bu iş benim görev ve çalışma sorumluluğumda değil değil çalışmazlar başka rahat bir yer olursada idarede olsun geri hizmet olnca ben bilmem benim görevim değil demezler. ancak sağlık memuru olsun hemşire olsun her türlü işi verir yapmayınca savunma isterler her türlü işe görevlendirirler kapıcı ,düz memur,hizmetli sekreter ne görevi olursa verirler ve çalışırlar.diğer teknisyenleri hiç konuşmıyorum bile yorulmadan mesailerini yaparlar.hemşireye saglık memuruna doktoru ayrı kızar, hastası ayrı kızar, hasta yakanı ayrı döver insanlarla yüzgöz olan hem bunlardır ençok yıpranan yorulandır ..ancak herkes aynı maaşı alır bence özelleleştirilmelidir tüm birimler ,artık bir fark olmalı yada çok çalışanla yıprananla bir tutulmamalıdır işyoğunluğuna göre döner ve maaş verilmelidir.şimdi arkadaşlar kızacaklar ancak gerçek olan budur artık bir fark olmalı çalışnla çalışmayanın bir farkı olmalıdır.zaten iş yerindede ayrıdır kimse laboratuarda ne oluyor bilmez kapıları kapalıdır ,bu tür örnekleri sizlerde çoğalta bilirsiniz.avrupada sağlık çalışanları arasında en çok maaşı hemşire ve sağlık memuru alıyor çünkü iş yükü çok fazla ve temel esas hastayla birebir ilgilenmedir.Ayrıca her türlü doğal afetlerde, kazalarda,terör saldırılarında, aşılamalarda,kısaca sahada bu personel görev yapar hep saglık memuru ve hemşireler vardır. bu yazıyı ve düşüncelerimi cumhurbaşkanlığına,bakanlığımıza,tkhk,sbn gönderecem.artık yeter 20 yıldır sağlıkta dönüşüm de en çok payı olan bizleriz en çok çalışanı yıprananı ama ne özlük haklarımızda nede iş haklarımızda hiçbir iyileştirme yapılmadı.bu ülkede tüm kurumlara iyileştirme yapıldı öğretmenler,polisler,hakimler,askerler vb maalaesef bizlere hiçbirsey yok.20 yıldır büyük bir çaba ile efor ile canla başla çalışıyoruz.artık kendi sağlık çalışanlarımız arasında da bir fark olmalı sağlık doktorsuz hemşiresiz sağlık memursuz,ebesiz olmaz olamaz .siz meslektaşlarımda bu konuda emek verip sesimizi duyuralım hani nerde hemşiresi sağlık memuru,ebe si bu kadar mıyız.idareciler kıymetini bilmez bu nasıl iştir.Performans dedik ama aslında uygulamada sadece hekimlerin performansını ölçen bir uygulama bu. Hastanedeki hekimler muayene ettikleri hasta sayısına ve ameliyat sayılarına oranla Döner Sermaye ücreti alırken Hekim harici diğer çalışanlar Ebe, Hemşire Sağlık Memuru, Röntgen Teknisyeni, Memur, Hizmetli azda çalışsalar çokta çalışsalar ünvanlarına verilen katsayı oranında döner sermaye ücreti almaktalar. Örneğin ayda 1000 poliklinik yapan bir güğüs hastalıkları uzmanı ayda 700 poliklinik yapan bir başka güğüs hastalıkları uzmanı doktordan poliklinik sayısına oranla fazla döner sermaye ücreti alırken, farklı birimlerde görevli hemşirelerden, günde 40 hastaya bakan, tedavisini ve takibini yapanla günde 15 hasta ile ilgilenen hemşire maalesef aynı sabit katsayı olan (0,40) oranında yani aynı döner sermaye ücreti almakta. hekimlerde sabit gelirinin bile çok üzerinde miktarlarda ek ödeme dağıtıldığından, kıyasıya rekabet, adaletsizlikler ve dolayısıyla da huzursuzluk baş göstermeye başlamıştır. hekimler diğer hekimlerin, hemşireler hekimlerin, yardımcı hizmetler kadrosunda çalışanlar hemşirelerin cebine bakar hale gelmiştir. Döner sermaye ek ödemesi hiç adil değil. Doktorların kendi aralarındaki dağılım adil değil. Tabip dışı personel zaten sabitten başka alamıyor, alsa da çok yetersiz. Tüm sağlık personeli ciddi haksızlığa uğruyor. Hekimlerin döner sermayeden aldıkları payla diğer sağlık çalışanlarının aldıkları pay arasında uçurum var. Sağlık Bakanlığının bu konuda yeni bir düzenleme yapması gerekmektedir. Bariz ek ödeme farkları personellerin çalışma azmini düşürdüğü gibi çalışma barışını da bozmaktadır. Döner sermayenin bir işletmenin belli bir dönemde elde ettiği kar olduğunu ve bunun çalışanlar arasında adil bir biçimde dağıtılması gerekmektedir, Hekim dışı sağlık personelinin Sağlık bakanlığından Döner sermaye gelirinden maximum pay alabilmelerine yönelik gerekli düzenlemelerin yapılmalıdır.Hekim dışı sağlık personelinin yıllardır performansa dayalı döner sermaye uygulamasıyla haklarının yendiğini, sistemin tamamen doktorların adil olmayan bir oranla daha fazla döner sermaye payı almalarına yönelik olduğunu, son yapılan katsayı artırımlarıyla ?tabipdışı sağlık çalışanlarına döner sermaye müjdesi?şeklinde basına yansıyan haberlerin tamamen yanlış olduğunu her geçen yıl aldıkları payların azaldığını görmekteyiz. Hastanelerde elbet kimse çalışmak istemez bakanlık olarak nasıl bir hale geldik durumunun bir özeti bir rezilliğidir.bakanlık,tkhk genel sekreterlikler,thsk,ilsağlık müdürlükleri,ilçe sağlık müdürlükleri,asmler,toplum sağlığı merkezleri,diş hastaneleri diye kaç gruba ayrıldı.böyle oluncada hastanelerde çalışacak kimse kalmadı torpili olan siyasi,bürakrat, doktor eşleri,bürakrat eşleri,sendika ağalarının yakınları genel sekreterliklere,diş hast kısaca masa başı yerlere kaçtılar ya uzman olarak ya masa başı olarak nerde rahat yer var oralara akın ettiler hastanelerde doktor eşleri ,torpilli kişilerde en rahat yerlere geçtiler ,bunlarısayılara vurursak en az 50,60 kişi ekarte oldu ,düşünsenize bir lab tek teknisyeni diş hastanesinde ne arar ne iş yapar. kadrosu bile yok pdc de bu nasıl iştir tayin alıp gidebiliyor,bir rönt tek ilçe sağlık müd gidebiliyor röntgen makinesi mi var,vb vb bu türörnekleri çoğaltabiliriz.nice hemşire genel sekreterliklere uzman adı altında geçiş yaptılar ve geri sözleşmesi bitince hastaneye dönüyor. ancak bu kişiler ne serviste ne bağlı oıldugu birimde çalıştırılmıyor. yok neymiş eskiden müdürmüş uzmanmış sorumluymuş artık zor yerlerde çalışamazmış diyerekten en olmaz yerlerde masa başlarında çalışıyorlar.sendika ya yakın kişilerde aynı şekilde en rahat yerlerde çalışıyorlar böyle oluncada hastanelerde iş yükü en gariban kim varsa personelin üstüne biniyor BU HASTENELRDE KİM ÇALIŞACAK ARKADAŞLAR BU İŞLERİ HEP TORPİLİ OLAMAYAN KİŞİLER Mİ YAPACAKLAR.Neymiş doktor eşi serviste çalışamaz neymiş idarecinin akrabası serviste çalışamazmış böyle birsey olur mu yahu.bu kişileri sayıya vurunca en az 100 kişiyi buluyor,ve bunlar üstünede döner sermayeden %10,15 ödül adı altında fazladan ödeme yapılıyor.yeni sistemde otelcilik müd olsun ,sağlık hizmetleri müdürü olsun yardımcıları olsun sözleşmesi bitince yine en rahat yerlerde çalışyorlar neymiş müdürlük yapmış bunu türkiye geneline vurunca her 2 senede bir yüzlerce kişi geri hizmette dönüyor iş yapmıyor anlıyacağınız aynı şekilde adı uzman olan sağlık personelleride aynı şekilde yapıyorlar eee bu hastenelerde kim çalışacak böyle olursa neden kimse itiraz etmez bu konuyu sendikaya değilde direk bakan cumhurbaşkanına yazmak gerekir,yeter artık personelolmadığından iş yükü öyle artıkı artık ev yüzü göremez olduk eve gidince elimiz ayağımız tutmuyor oldu.buna bir çözüm yolu bulunmalı artık nedir bu adaletsizlik.hastanelerde döner sermaye kalmadı artık dağıtılmıyor dağıtan hastanelerde 50 tl 100 tl ancak .o zaman bu hastanelerin rezilliğini neden çeksin personeller hemşireler saglık memurları,gider masa başında klimalı odalarda ferah ferah bilgisayarının başında oturur 8,5 yapar evine gider.ne hastayla uğraşır,ne hasta yakınıyla,nede doktorlarla .yakında hastanelerde çalışacak personel bulamıyacak bakanlık.

 2. son çırpınışlarınız bunlar sağlık sen yakında zamanlarda cumhur ittifakıyla sağlık bakanlığı ve birkaç bakanlıkta mhp ye geçer nede olsa artık ayrım gayrım yok kardeş partiyiz öyle değilmi bakanlık mhp geçer ve türk sağlık sen yetkiyi alır sizlere bay bayyyyy.yazın bir kenara bunu

 3. sağlık sen boşu boşuna uğraşma artık millet sizleri iyi tanıdı bu tür açıklamaları yutmuyor sizlere inanmıyor .söyleyelim sizlere neler yaptınız son 16 yıldır iktidarla beraber yetkide sizlerde bu yaptıklarınız dişe dokunur elle tutulur bir sey değil iktidarla beraber hareket eden sizlerin yapması alması gereken haklardı yarım yamalak aldınız bunu da başarı diye anlatıyorsunuz .işte başarılarınız
  1)ne can güvenliğimiz var 16 senedir nice personel öldü darp edildi ortalarda yoksunuz şimdide yeni çıkan yasada birsey yapmıyor aynı şekilme sadece mahkemede ifade veriyorlar çıkıyorlar

  2)ne servislerimiz ne lojmanlarımız var kurumların hemen hepsinde merkez olsun taşra olsun servisleri var bu uygulama hastanelerde çalışan personelede verilmelidir.

  3)maaşlarımız ın hali ortada kamuda en düşük maaşımız var.20 yıllık çalışan bir sağlıkçı 4100 tl alırken bir asker 6500 tlbir polis 5200 tl bir öğretmen 5000tl bir vaiz 5300tl bir zabıta 4850 tlvb vb siz ne anlatıyorsunuz her kesim bizlerin maaşını geçti sağlık sennnn

  4)yıpranma payı 15 yıla 1 sene olacak şekilde yazıklar olsun asker polis

  gardiyan itfaiye eri zabıtanın bile yanında geçmiyor bunuda başarı gibi

  yansıtılıyor

  5)ek göstergeler 3600 bile değil.bakalım göreceğiz neler yapabiliyorsunuz sonu yine hüsran olmasın hıı

  6)döner sermayeler son 5 yılda sıfır 0 tl kimi hastanelerde 30tl 50 tl

  yazıklar olsun hani nerdesiniz neden tepki vermiyonuz en basit sorun hadi çözün gidin bakanlığa hükümetre bu nedir deyin elimizde ne varsa gitti siz diyonuz ki başarı başarı ha ha ha

  7)sabit ödemeler emekliliğe yansıtılmıyor dr yansıtıldı aynı zamanda

  emekli maaşalrı ve sabitleri arttırıldı açıklayın bakalım bunuda

  8)ne icap ücretleri ödenmiyor hani çözebildiniz mi bu sorunu

  9)nöbet ücretleri ödenmiyor izne çevriliyor.ıhesap sordunuz mu ya gidin işinize kimi kandırıyorsuunuz

 4. sağlık sen boşu boşuna uğraşma artık millet sizleri iyi tanıdı bu tür açıklamaları yutmuyor sizlere inanmıyor .söyleyelim sizlere neler yaptınız son 16 yıldır iktidarla beraber yetkide sizlerde bu yaptıklarınız dişe dokunur elle tutulur bir sey değil iktidarla beraber hareket eden sizlerin yapması alması gereken haklardı yarım yamalak aldınız bunu da başarı diye anlatıyorsunuz

  .işte başarılarınız
  1)ne can güvenliğimiz var 16 senedir nice personel öldü darp edildi ortalarda yoksunuz şimdide yeni çıkan yasada birsey yapmıyor aynı şekilde sadece mahkemede ifade veriyorlar çıkıyorlar nerede başarı

  2)ne servislerimiz ne lojmanlarımız var kurumların hemen hepsinde merkez olsun taşra olsun servisleri var bu uygulama hastanelerde çalışan personelede verilmelidir.nerede başarı

  3)maaşlarımızın hali ortada kamuda en düşük maaşımız var.20 yıllık çalışan bir sağlıkçı yeni zamla beraber 4100 tl alırken bir asker astsubay 6500 tl bir polis 5200 tl bir öğretmen 5000tl bir vaiz 5300tl bir zabıta 4850 tl vb vb siz ne anlatıyorsunuz her kesim bizlerin maaşını geçti sağlık sennnn

  4)yıpranma payı 15 yıla 1 sene olacak şekilde yazıklar olsun asker polis

  gardiyan itfaiye eri zabıtanın gazetecinin bile yanında geçmiyor bunuda başarı gibi

  yansıtılıyor

  5)ek göstergeler 3600 bile değil.bakalım göreceğiz neler yapabiliyorsunuz sonu yine hüsran olmasın hıı

  6)döner sermayeler son 5 yılda sıfır 0 tl kimi hastanelerde 30tl 50 tl

  yazıklar olsun hani nerdesiniz neden tepki vermiyonuz en basit sorun hadi çözün gidin bakanlığa hükümete bu nedir deyin elimizde ne varsa gitti siz diyonuz ki başarı başarı ha ha ha

  7)sabit ödemeler emekliliğe yansıtılmıyor dr yansıtıldı aynı zamanda

  emekli maaşalrı ve sabitleri arttırıldı açıklayın bakalım bunuda

  8)ne icap ücretleri ödenmiyor hani çözebildiniz mi bu sorunu

  9)nöbet ücretleri ödenmiyor izne çevriliyor.ıhesap sordunuz mu ya gidin işinize kimi kandırıyorsuunuz
  sağlık çalışanları dört gözle yerel seçimleri bekliyor ve tepkisini en güzel şekilde verecektir

 5. bir hemşire bir sağlık memuru olarak aldığım maaş zamla beraber herşey dahil 3800 tl kamuda ne düşük maaşı alıyoruz sağlık sen ne başarısı ne diyorsunuz allah aşkına 16 yıldır her kesime zam yapıldı yeni işe başlayan bir bekçi bile 4300 maaş alırken bizler alıyoz bakın .hep geriye gidiyoz emsallerimiz bizlerden 2000 tl fazla alıyor bunu açıklayın.

 6. sağlık sen boşu boşuna uğraşma artık millet sizleri iyi tanıdı bu tür açıklamaları yutmuyor sizlere inanmıyor .söyleyelim sizlere neler yaptınız son 16 yıldır iktidarla beraber yetkide sizlerde bu yaptıklarınız dişe dokunur elle tutulur bir sey değil iktidarla beraber hareket eden sizlerin yapması alması gereken haklardı yarım yamalak aldınız bunu da başarı diye anlatıyorsunuz

  .işte başarılarınız
  1)ne can güvenliğimiz var 16 senedir nice personel öldü darp edildi ortalarda yoksunuz şimdide yeni çıkan yasada birsey yapmıyor aynı şekilde sadece mahkemede ifade veriyorlar çıkıyorlar nerede başarı

  2)ne servislerimiz ne lojmanlarımız var kurumların hemen hepsinde merkez olsun taşra olsun servisleri var bu uygulama hastanelerde çalışan personelede verilmelidir.nerede başarı

  3)maaşlarımızın hali ortada kamuda en düşük maaşımız var.20 yıllık çalışan bir sağlıkçı yeni zamla beraber 4100 tl alırken bir asker astsubay 6500 tl bir polis 5200 tl bir öğretmen 5000tl bir vaiz 5300tl bir zabıta 4850 tl vb vb siz ne anlatıyorsunuz her kesim bizlerin maaşını geçti sağlık sennnn

  4)yıpranma payı 15 yıla 1 sene olacak şekilde yazıklar olsun asker polis

  gardiyan itfaiye eri zabıtanın gazetecinin bile yanında geçmiyor bunuda başarı gibi

  yansıtılıyor

  5)ek göstergeler 3600 bile değil.bakalım göreceğiz neler yapabiliyorsunuz sonu yine hüsran olmasın hıı

  6)döner sermayeler son 5 yılda sıfır 0 tl kimi hastanelerde 30tl 50 tl

  yazıklar olsun hani nerdesiniz neden tepki vermiyonuz en basit sorun hadi çözün gidin bakanlığa hükümete bu nedir deyin elimizde ne varsa gitti siz diyonuz ki başarı başarı ha ha ha

  7)sabit ödemeler emekliliğe yansıtılmıyor dr yansıtıldı aynı zamanda

  emekli maaşalrı ve sabitleri arttırıldı açıklayın bakalım bunuda

  8)ne icap ücretleri ödenmiyor hani çözebildiniz mi bu sorunu

  9)nöbet ücretleri ödenmiyor izne çevriliyor.ıhesap sordunuz mu ya gidin işinize kimi kandırıyorsuunuz sağlık çalışanları dört gözle yerel seçimleri bekliyor ve tepkisini en güzel şekilde verecektir

  bir hemşire bir sağlık memuru olarak aldığım maaş zamla beraber herşey dahil 3800 tl kamuda ne düşük maaşı alıyoruz sağlık sen ne başarısı ne diyorsunuz allah aşkına 16 yıldır her kesime zam yapıldı yeni işe başlayan bir bekçi bile 4300 maaş alırken bizler alıyoz bakın .hep geriye gidiyoz emsallerimiz bizlerden 2000 tl fazla alıyor bunu açıklayın.

  son çırpınışlarınız bunlar sağlık sen yakında zamanlarda cumhur ittifakıyla sağlık bakanlığı ve birkaç bakanlıkta mhp ye geçer nede olsa artık ayrım gayrım yok kardeş partiyiz öyle değilmi bakanlık mhp geçer ve türk sağlık sen yetkiyi alır sizlere bay bayyyyy.yazın bir kenara bunu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here