Sağlık-Sen Seçimlerinde Kavga

Sağlık-Sen Seçimlerinde Kavga! Seçime Müdahale Ediyorsunuz Eleştirisi!

Sağlık-Sen Konya Büro Idaresi seçimleri öncesinde delege seçimleri tarihindeki değişiklik talebi sendika üyeleri tarafından protesto edilirken, Sağlık-Sen Genel Merkez başkanlarına ağır ithamlarda bulunan delege adayları, Umum Merkezi tarafsız olmamakla suçlayarak, “adil bir seçim istiyoruz” diye seslendiler.

ANKARA’NIN TARAFSIZLIĞI BOZULMUŞTUR SESLERİ!

Sağlık-Sen Konya Bürosunda bugün yaşanan hadiseler, uzun devirdir argüman edilen Umumî Merkez Büro Idareleri seçimlerine müdahil oluyor eleştirisini tekrar gündeme getirdi. Umumî Lider Vekili Durali Baki ve Umumî Lider Yardımcısı Abdülaziz ASLAN’a yansılarını lisana getiren üyeler, “Ankaranın tarafsızlığı bozulmuştur” diyerek reaksiyonlarını lisana getirdi. Durali Baki ve Abdülaziz ASLAN’a “Başkanım tarafsız olun” diye seslenen üyelere “tarafsızız” diye yanıt veren Umum Yönetici Vekilinin üzerine yürüyen birtakım üyeler, yapılan “Şe…” dedikleri anda salonda itişmelerin yaşandığı görüldü.

SAĞLIK-SEN UMUMÎ LIDER V. ARBEDEDEN SON ANDA KURTARILDI!

Konya Sağlık-Sen büro başkanlığı için seçimleri heyecanı aylardır vilayette yaşanırken, Adalet ve Değişim kümesi olarak bir araya gelen Sağlık-Sen üyelerinin yönetici adayı Konya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahı Mütehassısı Op. Dr. Ahmet Nihat Baysal’ın Şanlıurfa’ya muvakkat vazifeyle gönderilmesinin akabinde sair bir boyut kazanmıştı. Daha evvel 2 Aralık 2019 günü seçimlerin yapılacağı duyurulurken, Lider adayını seçimden egale etmek için süreksiz vazifeyle vilayet dışına gönderildiği, vilayet dışında olduğu sırada da delege seçimlerinin umum merkezin presiyle yaptırılmak istendiği argümanlar arasında.

SEMİH DURMUŞ: “İLKELİ SENDİKACILIK YAPACAĞIZ”

Sağlık-Sen Umumî Merkez seçimlerinde konuşan Semih Durmuş’un “Genel Merkez Büro seçimlerine müdahil olmayacak” dediği imgeleri whatsapp kümelerinde elden ele dolaşıma sokuldu.