Sağlık-sen Şube Başkanı iddialara Yanıt Verdi

3
54

Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde görevli bir doktoru tehdit ettikleri yönündeki iddialara yanıt verdi.
Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde görevli bir doktoru tehdit ettikleri yönündeki iddialara yanıt verdi.

 Sendika binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Köksal,  “Tek derdi sağlık çalışanlarının özlük mali sosyal haklarını çalışma şartlarını iyileştirmek olan sendikamızı böyle kirli oyunlarla değersizleştirmeye çalışanlara hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz” dedi.  “Doktor hanımın üzerine yürüyerek tehditler savurduğu ve doktor hanımın korkudan bayıldığı” ifadelerinin gerçek dışı olduğunu aktaran Köksal, “Yoğun bakıma giriş esnasında ilk defa gördüğüm Doktor Hanım, ziyaret yapılamayacağını belirtti. Ben de yetkili sendika olarak çalışanlarımızın sorunlarını tespit ve çözüm arama sorumluluğum olduğunu ifade ettim. Doktor hanımın verdiği ilk tepki yoğun bakımda benim elemanlarım var ziyaret edemezsiniz, buralar bana ait, siz kimden izin aldınız şeklinde olmuştur.Ben de kendisine hiç bir sağlık çalışanının eleman olarak nitelendirilemeyeceğini ve hiç bir çalışma alanının cezaevi gibi görülemeyeceğini ifade ettim. Kısa süren tartışma bundan ibarettir. Konu hakkında doktor hanım Kurum yöneticileri önünde hakaret ve tehdit olmadığını beyan etmiştir ve ifadesi de bu yöndedir. Hele ki malum sendika başkanın sosyal medya paylaşımında bahsettiği “doktor hanımın üzerine yürüyerek tehditler savurduğu ve doktor hanımın korkudan bayıldığı” ifadeleri tamamen iftira ve karalama kampanyasıdır” dedi.

SÖYLEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM

Köksal açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Ayrıca bu konu hakkında İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yapmasına rağmen Şehir Hastanesi Vekil Başhekimi Dr. Yaşar Bildirici basında kendi kurumuyla alakalı böyle bir durum var iken olay ile alakalı görüntü kayıtları ellerinde mevcut iken olayın böyle olmadığına dair neden bir kare fotoğraf paylaşmamıştır. Bugün Posta Gazetesinde geçen haberde kullanılan fotoğrafa konu olayda mağdur gibi gösterilen kişi mahkeme tarafından 1 yıl ceza almıştır. Tarafsız olmasız gereken basının, şehir hastanesinde ki olayla ilgisi olmayan ve gerçeği yansıtmayan bir haberi servis etmesi maksatlıdır. Tabipleri Birliğinin Afrin operasyonuna vermiş olduğu tepki için bizler vatan millet bayrak diyerek vatanın bölünmez bütünlüğü için şerefli Türk askerini ve polisini desteklemek için açıklama yapmıştık. Bu olmayan olayda Tabipler Birliğinin kuyruk acısını anladık da malum sendikaya ne oluyor onlar niye böyle yalan yanlış karalama kampanyasına alet oluyor anlamak mümkün değildir. Sosyal Medyada olayın akabinde “Sayın sendika başkanına şunu açık yüreklilikle söylüyorum, doktor hanımın ifadesi içinde hakaret, tehdit, polis zoru ile yoğun bakımdan çıkarıldığımız bir kamera kaydı koysun (polis merkezinde hepsi var) bırakın sendika başkanlığını memuriyetten pazartesi günü istifa edeceğimi” söyledim. Sayın basın mensupları ben sizin şuanda karşınızdayım. İftira sahiplerine hodri meydan söylediklerimin arkasındayım. Aynı duruşu iftira sahiplerinden bekliyoruz. Şahsım ve sendikam her gün 7/24 ekip ruhu ile bütün sağlık çalışanlarının problemlerinin çözüm noktasında hizmetlisinden memuruna, ebesinden hemşiresine, doktoruna kadar gece gündüz sahadayız. Üyelerimiz ile aramıza ne yönetici ne sorumlu ne de böyle yalan ve sistematik karalama kampanyaları ile aramıza giremezler. Biz sağlık çalışanları neredeyse orada oluruz. Bizi nereye çağırıyorsa oraya koşar gideriz. Her zaman sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

3 YORUMLAR

 1. 10/2 zabıta memuru eş çalışmıyor bes yok 5237 tl promosyon ve ikramiye hariç,

  KGM (4/b ‘li) Ocak ayı maaşı sendika var bes yok 5412.10 lira. Allah devlete zeval vermesin.

  5/3 kimyager 6.407,50tl. Kurum İBB

  6 3 polisi memuru aile yardımı terör parası promosyon 6385 Allah bereket versin

  Ptt 6-2 bekar memur:4545,02

  2015 sicilli KKK Uzman çavuş evli çocuk yok %11 bes 340TL Oyak 278TL Konut 278TL Toplam 896 kesinti NET Ele geçen 7027 OHAL tazminatı içinde (2062 TL)

  öğretmen herşey dahil 5400tl

  şu maaşlara bakın allah aşkına biz sağlıkçılar 15 yıllık bir hemşirenin ,bir sağlık memurunun herşey dahil 4100 tl bu ayıp sendikalara hükümete yeter bizler şu yukarıda ki mesleklerden daha mı az çalışıyoruz daha mı riskssiz bir iş yapıyoruz ne hafta sonu ne tatiller ne gecemiz var ne bayramımız var millet masa başında dünyanın maaşını alıyor beizler hasta altını temizle ,bulaşıcı hastalığıyla uğraş gece tedavileriyle uğraş hastanın banyosunu yaptır vb vb bu meslege cana bu kadar değersizliz nedir allah aşkına artık yeter.

 2. 10/2 zabıta memuru eş çalışmıyor bes yok 5237 tl promosyon ve ikramiye hariç

  , KGM (4/b ‘li) Ocak ayı maaşı sendika var bes yok 5412.10 lira. Allah devlete zeval vermesin

  . 5/3 kimyager 6.407,50tl. Kurum İBB

  6 3 polisi memuru aile yardımı terör parası promosyon 6385 Allah bereket versin

  Ptt 6-2 bekar memur:4545,02 2015 sicilli

  KKK Uzman çavuş evli çocuk yok %11 bes 340TL Oyak 278TL Konut 278TL Toplam 896 kesinti NET Ele geçen 7027 OHAL tazminatı içinde (2062 TL)

  öğretmen herşey dahil 5700tl

  aynıyat saymanı 5600tl

  DHMİ 9/1 memur evli 1 çocuk 6,360.45 TL

  şu maaşlara bakın allah aşkına biz sağlıkçılar 15 yıllık bir hemşirenin ,bir sağlık memurunun herşey dahil 4100 tl bu ayıp sendikalara hükümete yeter bizler şu yukarıda ki mesleklerden daha mı az çalışıyoruz daha mı riskssiz bir iş yapıyoruz ne hafta sonu ne tatiller ne gecemiz var ne bayramımız var millet masa başında dünyanın maaşını alıyor beizler hasta altını temizle ,bulaşıcı hastalığıyla uğraş gece tedavileriyle uğraş hastanın banyosunu yaptır vb vb bu meslege cana bu kadar değersizliz nedir allah aşkına artık yeter ne yapılacaksa yapılsın artık yapalım artık

 3. SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MAAŞI HAK ETMİYOR 10/2 zabıta memuru eş çalışmıyor bes yok 5237 tl promosyon ve ikramiye hariç , KGM (4/b ‘li) Ocak ayı maaşı sendika var bes yok 5412.10 lira. Allah devlete zeval vermesin . 5/3 kimyager 6.407,50tl. Kurum İBB 6 3 polisi memuru aile yardımı terör parası promosyon 6385 Allah bereket versin Ptt 6-2 bekar memur:4545,02 2015 sicilli KKK Uzman çavuş evli çocuk yok %11 bes 340TL Oyak 278TL Konut 278TL Toplam 896 kesinti NET Ele geçen 7027 OHAL tazminatı içinde (2062 TL) öğretmen herşey dahil 5700tl aynıyat saymanı 5600tl DHMİ 9/1 memur evli 1 çocuk 6,360.45 TL şu maaşlara bakın allah aşkına biz sağlıkçılar 15 yıllık bir hemşirenin ,bir sağlık memurunun herşey dahil 4100 tl bu ayıp sendikalara hükümete yeter bizler şu yukarıda ki mesleklerden daha mı az çalışıyoruz daha mı riskssiz bir iş yapıyoruz ne hafta sonu ne tatiller ne gecemiz var ne bayramımız var millet masa başında dünyanın maaşını alıyor beizler hasta altını temizle ,bulaşıcı hastalığıyla uğraş gece tedavileriyle uğraş hastanın banyosunu yaptır vb vb bu meslege cana bu kadar değersizliz nedir allah aşkına artık yeter ne yapılacaksa yapılsın artık yapalım artık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here