Sağlık Yönetimi Bölümü Öğrencilerine Mesaj Var

0
42

Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencisi sevgili kardeşim;

1. Sağlık Yönetimi bölümünden mezun olduğunda “atanmayı” bekleyeceksen lütfen bekleme. Atanabilirsin ama bunu hedefleyip hiçbir bölüm okunmamalı. Hele de işletme ve işletmenin sağlığa uyarlanması gibi değerlendirebileceğin sağlık yönetimi hiç okunmamalı.

2. Bu bölümü tercih ettiysen okul boyunca kendini yetiştirmeye hazır ol. Diğer bölümler için de bu gerekli ama bu bölümde daha çok gerekli. Dil öğrenmeli, staj yapmalı hatta mümkünse bir sağlık kuruluşunda yarı zamanlı çalışmalı veya tabiri caizse çıraklık yapmalısın. İlber Ortaylı bir bilim adamına çırak ol diyor.

3. Diğer bölümlerde de network önemlidir. Ama bu bölümde daha çok önemli olabilir. Network için ayrıca çalış. Torpilin networkün olsun. Linkedin’i etkin kullan.

4. Klüp faaliyetleri diğer bölümlerde de önemlidir. Sosyalleştirir, organizasyon kabiliyetini güçlendirir. Ama sağlık yönetiminde daha önemlidir.

5. İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunlarından farkın sağlık politikaları, yönetimi, sağlıkta kalite, sağlığın geleceği konularına yatkınlığın olacak. Bu konularda kendilerini geliştir. Mesleğin ilk yıllarında fark oluşturmayabilir ama sonraki yıllarda çok öne çıkarır.

6. Mesleğe en ön sahadan başladığın için gocunma. İlk stajın varsay.

Mustafa Said YILDIZ

Habersaglikcilar.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here