Sağlıkçılar Bayramda Daha Yoğun Çalışıyor, Yıpranma Payı Hakkıdır.

2
51

Sağlıkçılar Bayramda Daha Yoğun Çalışıyor, Yıpranma Payı Hakkıdır.

Sağlık personelleri bayramda da yoğun mesai içerisinde. Poliklinik hizmetinin olmaması acil’e gelen hasta sayısında artışa neden oldu.

Bunun dışında kurban bayramı olması nedeniyle el kesisi ve yaralanmalar kurban bayramı girmeden başladı. Ülkede bıçak satışı artışıyla yaralanmalar doğru orantıda artıyor.

Kurban bayramının 10 gün olması tatilcileri yollara düşürürken trafik kazalarında da artışa neden oldu.

Bu durumların hepsinde de sağlık personeli yoğun mesai gösteriyor. 7/24 hizmet veren ender mesleklerden olan sağlık personeli 10 gün tatil yapamadı. 10 gün süresince illa ki nöbet tutan sağlık personelinin tatili bölünüyor. Ailesi bayram yaparken akraba ziyaretlerine giderken sağlık personeli hastanede nöbet tutarak hizmet veriyor.

Sağlık personeli bu yoğun mesaisinin karşılığını sadece nöbet ücreti olarak alıyor ama tatilleri bölünüyor. Resmi tatillerde nöbet tutan sağlıkçıya nöbet parası dışında  izinde verilmeli. Nöbet ücretleri daha iyi rakamlara yükseltilmelidir.

Sağlık personel,polis,asker vb branşlar nöbet tutarken bu branşlar arasında nöbet tutupta yıpranma payı almayan tek meslek mensubu sağlık personelidir. Sağlık personeli gerek hastane içi gerek hastane dışında görev alarak ülkenin en önemli ihtiyacını karşılıyor.

Sağlık personeli 3 yıldır yıpranma payını bekliyor.

Sağlık personelinin kurban bayramını habersaglikcilar olarak kutluyoruz. İyi çalışmalar diliyoruz.

2 YORUMLAR

 1. Su altında çalışanlar 60 gün.

  Türk Silahlı Kuvvetlerinde Subay, yedek subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaşlar ve sözleşmeli erbaş ve erler 90 gün.

  Emniyet ve MİT mensupları 90 gün.

  İtfaiye veya yangın söndürme işlerinde çalışanlar 60 gün.

  Basın Kartı Yönetmeliği’ne göre çalışan gazeteciler 90 gün.

  TRT’de Basın Kartı Yönetmeliği’ne göre çalışanlar 90 gün.

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Yasama organı üyeleri ile dışarıdan atanan bakanlar 90 gün fiili hizmet zammı alıyor
  Cezaevi çalışanları
  .BU MESLEKLER ARASINDA SAĞLIK ÇALIŞANLARI AZ MI RİSKLİ ÇALIŞIYOR ne bayram ne hafta sonu ne tatilleri var hastalık kapma yoğun çalışma koşulları utanın saglık sen .hükümette sözünde dursun artık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here