Sağlıkçılar İle İlgili Yasa Paketi Hazır

1
47

Sağlıkçılar İle İlgili Yasa Paketi Hazır

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, TBMM Genel Kurulunda milletvekillerinin sorularını cevapladı. Oturumun soru cevap bölümünde milletvekillerinden gelen soruları nöbetçi bakan olarak hükümet adına yanıtlayan Bakan Demircan, sağlık personeli hakkında soruları da yanıtladı. Ocak ayında sağlıkla ilgili bir yasa paketi geleceğini belirtti.

Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çalışan sağlık teknisyenlerinin özlük hakları hakkında soru sordu. Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım ise doktorların özlük haklarına ve yıpranma payıdüzenlemesine ilişkin Bakan’a sorularını yöneltti.

Sağlık Bakanı Demircan ilk olarak Ahrazoğlu’nun sorusunu yanıtladı. Sağlık çalışanlarının çalışma ortamlarının düzeltilmesi için çalışmalar olduğunu belirtti. Doktorların özlük haklarıyla ilgili çalışma yapıldığını, özlük hakları ve emekli maaşları ile yıpranma payı konusunda iyileştirmeler olacağını kaydetti.

Bakan Demircan’ın açıklamalarına göre Ocak ayında sağlıkla ilgili düzenlemeleri içeren bir yasa paketi meclise gelecek. Yasa paketinde doktorların özlük haklarıyla ilgili çalışmalar da olacak.

Habersağlıkçılar olarak konunun takipçisi olacağız. Ocak ayı içerisinde tekrar konuyu gündeme taşıyacağız. Ayrıca sağlık bakanımız sağlık personeli ve doktor diye ayrı ayrı yasalar çıkarmaz sağlık hizmeti nasıl bir bütünse sağlık personeli ve doktorlarda bir bütündür. Ayrıştırıcı değil birleştirici olunmalı.

1 YORUM

  1. Yeni yasa paketinde doktorların özlük haklarında ve emeklilik maaşlarında çalışmalar yapılacakmış, sağlık çalışanlarınında da çalışma ortamını düzelteceklermiş. Biz saģlık çalışanlarının ortamını doktorlara daha iyi hizmet edebilelim diye düzelticekler. Sekreterliklerini daha iyi yapalım diye. Bizim özlük haklarımıza dokunan yok. Hep diyorum sağlık bakanlığı değil doktor bakanlığı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here