Sağlıkçılar Seçim Öncesi Yıpranma Payı İstiyor

Sağlıkçılar Seçim Öncesi Yıpranma Payı İstiyor

Sağlıkçılar 2014 yılından itibaren yıpranma payını bekliyor.İlk kez yıpranma payı kelimesi 2014 yılı ebe hemşireler haftasında Cumhurbaşkanımızın ağzından 5 yıla 1 yıl şeklinde çıkmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2015 seçimlerinde yıpranma payının seçim sonrası hemen çıkacağını söylemişti. Fakat bir sonuca varılamadı. 14 Mart 2018 yılında tıp bayramında da en yakın zamanda yıpranma payının çıkacağını da söyleyişti. Bütün bu söylemler havada kalmıştır. Cumhurbaşkanımızın artık sonuca varmasını bekleyen binlerce sağlık personeli var.

Yıpranma payını beklerken sağlıkta 3 bakan değişti.Bakanlar, Recep AKDAĞ,Mehmet MÜEZZİNOĞLU ve Ahmet DEMİRCAN hepside yıpranma payının üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Hatta yıpranma payının hazır olduğu sadece meclise gelme aşamasının olduğu söylentileri ortaya atılmıştı.

Yetkili sendika sağlık-sen in yıpranma payı konusunda ne kadar mücadele ettiğini görüyor ve takip ediyoruz. Konunun unutulmaması için uğraşıyorlar ama hala yeterli değil.

Yıpranma Payı beklerken seçim öncesi hükümet tarafında neler yapıldı.

1-Bedelli askerlik konuları tekrar gündeme geldi

2- Taşeronlar kadroya geçti.

3-Eğitim sistemi değişti. Teog kalktı.

4-130 milyar dolarlık Kredi teşvikleri ve hayvancılık teşvikleri verildi

5-TSK mensuplarına 400 tl zam yapıldı.

6-KYK öğrenci borçları silinme durumu var.

Bütün bu olumlu seçim stratejileri yapılırken sağlık personeline neden yıpranma payı 24 haziran seçimleri öncesi bir torba yasayla çıkmasın.

Bu konuda habersaglikcilar.com bir düşüncemiz var oda, 12 mayıs hemşireler gününde sağlık personeline 5 yıla 1 yıl yıpranma payı verilmesidir.

habersaglikcilar.com