Sağlıkçılar Şehitler İçin Yürüdü

0
55

Sağlıkçılar Şehitler İçin Yürüdü

Sağlıkçılar son olaylardan sonra sabrı taştı. Olayların kilit noktalarından olan sağlıkçılar olaylara tepkisiz kalmadı. Sağlıkçılar şehitler için yürüdü. Her yerde ve her şartta görev alacak olan sağlıkçılar susmayacak.

Sağlık çalışanları Beşiktaş ve Kayseri‘de gerçekleştirilen terör saldırılarını protesto etmek için Şehitler Tepesi’ne yürüdü.
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve UMKE ekipleri terörü lanetlemek ve şehitleri anmak için Şehitler Tepesi’ne bir araya geldi. Ellerinde karanfiller ve Türk bayrağı taşıyan sağlıkçılar, sloganlar atarak terörü lanetledi. Şehitleri anmak için gerçekleştirilen yürüyüşe, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Sağlık Müdür Yardımcıları, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve UMKE ekipleri katıldı. Şehitler Tepesi’ne karanfil bIrakılıp, şehitler için dua edilen yürüyüşte İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu kısa bir açıklama yaptı.
Prof. Dr. Memişoğlu yaptığı açıklamada, “ Biz 112, il sağlık Müdürlüğü ve UMKE olarak o gece ve daha önce 15 Temmuz’da olduğu gibi en kısa sürede ve 106 Ambulansla buraya hizmet vermek sadece sağlık hizmeti değil bu ilkenin gücünü göstermesi açısından tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu vatanı kimse bölemeyecek. Ülkede birliği sağlayarak, tüm ezilenlerin Suriye’de, Irak’ta ölen insanların birisini yaşatmak için gece gündüz çalışan biz sağlık çalışanları olarak Türkiye’de bu vatanın, bunların sesi olmaya devam edeceğiz. Allah bizimle olacaktır. Doğrular kazanacaktır. Hainler ve gaflette olanlar bunu çok iyi bilsinler Allah bizimledir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here