Sağlıkçılardan KPSS İçin Öneri

Sağlıkçılardan KPSS İçin Öneri

Başta sağlık personelleri olmak üzere üniversiteler binlerce genç emek harcamakta ve mezun olmaya çalışmakta. Bu kadar emeğin,zamanın bir karşılı olmalı diye düşündük. Habersaglikcilar olarak bir fikir ortaya atmak istiyoruz.

Bildiğiniz gibi kamu kurum atamalarında KPSS geçerli oluyor ve bunun yanında da bazı kurumlarında mülakat sorunu ortaya çıktı. Bu da atanmayı kamu kurumuna girmeyi zorlaştırdı ve haksız rekabete yol açtı. Bu nokta da KPSS ile üniversitede okunan bölümlerin arasında hiç bir bağlantı olmadığını söylemek istiyoruz. Burada mezun olan bütün öğrenciler okul sonrasında dershane yada KPSS eğitimi alarak sınava hazırlanmaktadırlar ve işe girdiklerinde de mezun oldukları bölüme göre çalışmaktadırlar. Bu ikisi arasında hiç bir bağlantı olmadığı ortadadır.

Burada habersaglikcilar olarak bir fikir ortaya atmak istiyoruz. Bu fikrimizi sosyal medyada paylaştık çok fazla olumlu tepki gelince bu konuyu ele almaya karar verdik.

Üniversitelerin bütün bölümlerinin bölüm 1’incileri KPSS’ye girmeden mezun olur olmaz devlet kurumunda bitirdiği bölümle alakalı kadroya alınmasıdır. Bu sayede devlet kurumları daha güçlenecek özel sektöre kaçış engellenecek. Aynı zamanda üniversitede öğrenciler mezun olmak için mezun olmayacak aralarında ki rekabet artacak ve derslerine daha fazla ilgi göstereceklerdir. İş bulma heyecanıyla daha fazla ders çalışacaklar.

Kaynak: Habersaglikcilar.com