Saldırıya uğrayan Dr. Songür’ün doktor annesin Açıklama

Saldıraya uğrayan Dr. Songür’ün doktor Annesi : Çocukluk hayaliydi, severek yapıyordu mesleğini İzmir’de, istediği ilacı yazmadığı için jiletli atağa uğrayan Kadir Songür’ün anası Dr. Nergiz Songür, üzüntüden rahatsızlandı.

İzmir Katip Çelebi Üniversite (İKÇÜ) Hastanesi Fizik Tedavi Servisinde B.K. isimli bir hasta, istediği ilacı yazmadığı için asistan doktor Kadir Songür’ü jiletle boğazından yaralamış, genç doktor atak sonrası mevtten dönmüştü.

Taburcu edilen asistan doktor konutta dinlenmeye devam ederken, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesinde Anestezi Eksperi olarak hizmet yapan ana Dr. Nergiz Songür, üzüntüden rahatsızlandı.

Çok sayıda çiçek gönderildi

Nergiz Songür, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Ana Songür’ün sağlık durumunun âlâ olduğu öğrenilirken, Songür’ün rahatsızlandığını duyan sağlık çalışanları hastaneye çok sayıda çiçek gönderdi.

Anne Songür, oğlunun akına uğramasının akabinde son yaptığı röportajda, “Vatana, milletine yararlı tabip olarak yetiştirdik. Çocukluk hayaliydi, severek yapıyordu mesleğini. Bu işlere son verilsin, bizlere sahip çıkılsın. Doktor dövmek sanat haline geldi. Sağlıkçıya şiddet sanat haline geldi; artık isyan ediyorum. Allah oğlumuzu bize bağışladı” demişti.
Öte yandan, asistan doktora taarruzda bulunan B.K., sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştı.

Dr. Kadir Songür ile İlgili yazılarımız.

Dr.Kadir Songür’e Yapılan Saldırı için Dr.Fahrettin Koca’dan Açıklama

Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nde Eylem