Samsunda promosyon 6 bin 50 TL oldu

Samsun‘da 6 bin 50 TL promosyon – Samsun Haber Samsun Şehir Sıhhat Müdürlüğü ve bağlı sağlık kurumular, ağız diş sıhhati merkezleri personel aylık ücret ve fiyat ödeme banka promosyon protokolü neticesinde, Samsun’daki sıhhat çalışanlarına 6 bin 50 TL promosyon ödemesi yapılacak.

Samsun Şehir Sağlık Müdürlüğü tarafından reelleştirilen ve sıhhat çalışanlarını temsilen Samsun Sıhhat-Sen Şube Başkanı İlyas Biçer’in masada olduğu banka promosyon ihalesinde netice emin oldu. İhale sonunda şehir genelinde takribî 12 bin sıhhat çalışanı, 6 bin 50 TL promosyon ödemesine hak kazandı. 10 bankanın katıldığı ve 3 bin TL ilk önerilerle başlayan ihale, 2 bankanın çekişmesi neticesinde 20. turda Yapı Kredi Bankası’nın 6 bin 50 TL öneri vermesiyle son buldu. Sıhhat çalışanlarının, promosyon ödemesinin 15 Ocak 2020’de tek seferde peşin olarak alacağı bildirildi.

HER ZAMAN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDAYIZ

Promosyon kontratıyla alakalı söyleme yapan Sıhhat-Sen Şube Başkanımız İlyas Biçer, “Samsun’da sıhhat çalışanlarına tek seferde 6 bin 50 TL gibi bir promosyon ödemesini kazandırmaktan dolayı büyük mutluluk duyduk. Sıhhat çalışanlarımız için ne yapsak azdır. Bu sürece katkısı olan Şehir Sıhhat Müdürümüz Dr. Öğr. Abonesi Muhammet Ali Oruç’a, Personel ve Dayanak Hizmetleri Başkanımız Erol Öztürk’e, komite azalarına, bize her zaman dayanak olan abonelerimize ve sendika idaremize teşekkür ediyorum. Sıhhat-Sen olarak her zaman sıhhat çalışanlarımızın yanındayız” dedi. İhaleye, Türk Sıhhat Sen Samsun Şubesi gözlemci olarak katıldı.