Sendikaların Üye Sayıları Açıklandı

Sendikaların Üye Sayıları Açıklandı

Memur-Sen, kamu görevlileri tarihinin en yüksek rakamına ulaşarak, kendi rekorlarını kırmaya devam ediyor. Memur-Sen 2018 yılı Mayıs ayı resmi olmayan rakamlara göre üye sayısını 1 Milyon On bin 437’ye yükselterek, Türkiye’de en büyük konfederasyon olma özelliğini sürdürdü. Memur-Sen’e bağlı sendikalar, 11 hizmet kolunun 11’nde de yetkili olma başarısını bir kez daha tekrarladı. Memur-Sen, 1 Milyonu aşan üyesiyle rakipsizliğini bir kere daha ortaya koydu.
15 Mayıs 2018 tarihli kesinti listelerine göre ; Sağlık iş kolunda en fazla üyeye sahip olan Sağlık Sen  249 bin  üyesi, 2. sıradaki Türk Sağlık Sen’in 92 bin 171  üyesi olduğu açıklandı.  Her iki sendikada geçen yıla oranla üye sayılarını artırdı. 3. sırada da SES bulunmaktatır

Eğitim-Bir-Sen 426 bin 647 üyesiyle yetkide 8. yıl;

 

Sağlık-Sen 248 bin 984 üyesiyle yetkide 10. yıl;

 

Diyanet-Sen 80 bin 402 üyesiyle yetkide 15. yıl;

 

Büro Memur-Sen 73 bin 668 üyesiyle yetkide 7. yıl;

 

Bem-Bir-Sen 69 bin 633 üyesiyle yetkide 13. yıl;

 

Toç Bir-Sen 43 bin 165 üyesiyle yetkide 11. yıl;

 

Bayındır Memur-Sen 18 bin 42 üyesiyle yetkide 8. yıl;

 

Enerji Bir-Sen 16 bin 902 üyesiyle yetkide 9. yıl;

 

Birlik Haber-Sen 17 bin üyesiyle yetkide 7. yıl;

 

Ulaştırma Memur-Sen 10 bin 382 üyesiyle yetkide 7. yıl;

 

Kültür Memur-Sen 5 bin 612 üyesiyle yetkide 5. yıl.

 

Memur-Sen’in soylu mücadelesine değer katan ve üye sayısının 1 Milyonu aşmasını sağlayan Konfederasyonumuzun ve sendikalarımızın genel merkez yönetimlerinin, şube ve il yönetimlerinin, ilçe ve işyeri temsilcilerinin, komisyonlarımızın sendikal öncülerine, üyelerine ve her birinin ailelerine akıttıkları ter, ayırdıkları zaman, gösterdikleri fedakarlık ve sahip oldukları basiret ve vazgeçmedikleri feraset için ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

 

Kamu görevlilerinin beklentileri ve talepleriyle, milletimizin hasletleri ve hassasiyetleriyle uyumlu sendikal bakış, çalışmalar ve çabalar, ülke sorunlarına yönelik çözüm odaklı yaklaşımlar Memur-Sen’in ve bağlı sendikalarının kamu görevlileri sendikacılığında marka olmasına ve rakipsiz kalmasına kapı aralamıştır.

 

Bu tablo, çalışmanın ve emeğin ifadesidir. Konfederasyonumuza bağlı her bir sendikamızın, kamu görevlilerinin hakları için verdikleri mücadelenin bir sonucu olan bu tablo, bizim için hem haklı bir gururun ifadesi, hem de sorumluluk alanımızın genişliğinin tescilidir.

 

Türkiye’nin ve bölgenin en büyük emek hareketi, kamu görevlilerinin yetkili konfederasyonu Memur-Sen olarak, her kurumda her kuruluşta varız. Hamd ediyoruz, şükrediyoruz. Türkiye’nin en ücra noktalarına kadar nefes alıp veren örgütlü bir teşkilatız.
Memur-Sen’in büyümesinde sınır olmadığına zirveden yeni ufuklara yolculuğumuzu yeni üyelerle güç bulacağımıza inanıyor, başta kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan olmak üzere, milletimizin övgüsüne ve kamu görevlilerinin takdirine mazhar olan konfederasyonumuzun marka oluşuna katkı sunanları hayırla yad ediyor, Ahirete irtihal edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve huzurlu bir ömür niyaz ediyoruz.