Suriyeliler İçin Sağlık Merkezi Açıldı

Suriyeliler İçin Sağlık Merkezi Açıldı

Sağlık Bakanlığı Sıhhat Projesi Kapsamında tüm finansmanı Avrupa Birliği fonundan karşılanan ve yalnızca Suriyeli hastalara hizmet verecek Güçlendirilmiş Göçmen Sağlığı Merkezi pazartesi günü açılıyor…

AİLE HEKİMLİĞİ HİZMETİ

Konya’da yaşayan Suriyelilere hizmet verecek bir yeni sağlık merkezi daha açılıyor. Mevcut hastanelerdeki yoğunluğu azaltmayı hedefleyen ve Suriyelilere de aile hekimliği hizmeti veren sağlık merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Bu kapsamdaki dördüncü merkez olan Selçuklu Güçlendirilmiş Göçmen Sağlığı Merkezi, 2 Temmuz Pazartesi günü hizmet vermeye başlayacak. Ferhuniye Mahallesi’nde hizmete açılacak olan Güçlendirilmiş Göçmen Sağlığı Merkezi’nin ekibi de tamamen Suriyelilerden oluşacak.

GÜNDE 300 HASTAYA HİZMET

Suriyeli dört uzman hekim, dört prastisyen ve sekiz hemşirenin çalışacağı merkez günde ortalama 300 hastaya hizmet verecek. Nakipoğlu, Larende ve Selçuklu’dan sonra açılacak olan merkez birinci basamak sağlık hizmeti olan muayene hizmeti verecek. Dâhiliye, çocuk, kadın doğum ve diş branşlarında hasta kabulüne hazırlanan merkezde muayeneler de muhacirlere tamamen ücretsiz olacak. Hastalar Göç İdaresinin verdiği kimlik numaralarıyla muayene edilecek.