Tıpta Uzmanlık Kurulu Acilen Toplanmalı

0
27

Tıpta Uzmanlık Kurulu Acilen Toplanmalı

Tıpta Uzmanlık Kurulu acilen toplanmalı… Sağlık çalışanları mağdur’
‘Sağlık Bakanlığına bağlı Tıpta Uzmanlık Kurulu Aralık 2017’de son toplantısını düzenledi. Tıpta Uzmanlık Kurulu bu tarihten itibaren toplanmadığı için mağduriyet yaşıyoruz. Sesimizi duyurun’

Kurul toplanmadığı için eş durumları beklemede
………. Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini ve Çene Cerrahı Bölümünü ziyaret etti ve sıfır puan vererek eğitim yetkisi kaldırıldı.’  Asistan diş hekimi, Aralık 2017’de son toplantısını yapan TUK’un daha sonra toplanmamasının; doktorlar ve diş hekimlerinin mağduriyet yaşamasına yol açtığını dile getirdi.

Türkiye genelinde doktor ve diş hekimlerinin eş durumlarının yapılamadığını da önemle vurgulayan asistan hekim, 1 yıldır eşi ile bir araya gelemediklerini belirtti.

Göreve kendi kendimize devam ediyoruz’
Çene cerrrahı asistanı ‘Sıfır puan verilip eğitim yetkisi kaldırılan kurumlarda hoca olmamasına rağmen göreve kendi kendimize devam ediyoruz’ diyerek kurulun bir an öne toplanması gerektiğini vurguladı.
Konu ile ilgili olarak gerekli mercilerle her gün iletişime geçtiklerini ifade eden asistan hekim, mağduriyetin acilen çözülmesini talep ettiklerini aktardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here