Tuğba Ekinci’ye Doktora Hakaretten 2 Ayrı Para Cezası Kesildi

Tuğba Ekinci ile sağlık ocağında kendisini tedavi etmediğini öne sürdüğü Dr. Bilge Atlas Kaplan arasındaki dava bugün sonuçlandı. Doktora “hakaret ve tehdit” davasında Duruşma, Ekinci’ye 2 munfasıl para cezası verdi.

Tuğba Ekinci ile sağlık ocağında kendisini tedavi etmediğini öne sürdüğü Dr. Bilge Atlas Kaplan arasındaki davada her iki taraf da ceza aldı. Kaplan’a verilen mahpus cezası ertelendi.

TUĞBA’NIN CEZASI ERTELENMEDİ !

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine nazaran; Ekinci’ye ise hakaret ve tehdit cürümlerinden verilen iki başka para cezası ertelenmedi.

Tuğba Ekinci’nin İstanbul Beşiktaş’ta gittiği bir sağlık ocağında geçirdiği hastalık nedeniyle tedavi olmak istedi. Doktor, bu talebi sonrası Tuğba Ekinci’yi, “Sen geçen sene bize bağırdın; seni muayene etmem. Git buradan” diyerek kovdu. Tuğba Ekinci ise doktora hakaret etti. Bunun üzerine polis ekipleri çağrıldı.

TARAFLAR BİRBİRLERİNİ SUÇLADI !

Tuğba Ekinci ile Doktor Atlas Kaplan, birbirlerinden şikayetçi oldu. Savcılık hadiseyle ilgili soruşturma başlattı. Taraflar sözlerinde birbirlerini suçlayıp karşı tarafın cezalandırılmasını istedi. Tuğba Ekinci hakkında, kamu hizmetlisine hakaret kabahatinden, doktor hakkında ise hizmeti berbata kullanmaktan dava açıldı.