Türkiye Doktorunu Google da Arıyor.

0
78

Türkiye Doktorunu Google da Arıyor.


Doktor Sorgulama artık google’ın işi. İnternetin her alanında olduğu gibi sağlık sektöründe de hızla yayıldığını görüyoruz. Hastalar doktora gitmeden önce hastalıklarını google da arıyor. Hastaneye gitmeden kafalarında bir yol çiziyorlar.
Sizlere rakamsal olarak örnek verelim. Doktor kelimesi google da ayda 135.000 kez ,kanser kelimesi ayda 14.800 kez, hastane kelimesi ise 49.500 kez aratılıyor. Bunlar gibi bir çok hastalık ve tedavi yöntemleri google, sosyal medya ve doktor sitelerinde aranıyor.
İnsanlar artık google da doktor sorgulayarak ön araştırma yaparak hastanelere gidiyor. Bu da hastaların daha bilinçli olması ve doğru tedavi almalarını sağlıyor. Bu nedenle sağlık bakanlığı sağlık hizmeti ile ilgili internet ortamını sıkı denetlemeli ve interneti çok iyi kullanmalıdır. Hastanelerin ve doktorların iş yükünü azaltmak ,hastaların doğru doktoru bulması için internet dünyasını çok iyi yönetmelidir. Gerek uygulamalar gerek sosyal medya ve sosyal projelerin sayısını arttırmalıdır.

Hastaneler ve Doktorlar artık google daha iyi kullanmalı ve birinci önceliklerine sosyal medyayı almalıdırlar. ‘Eğer google da yoksan gelecekte de yoksun’ kampanyasıyla doktorsorgula.com bu konuda iyi yerlerde olmak istiyor.

Doktor Sorgula

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here