Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Yine Değişti.

0
30

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Yine Değişti.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı görevine Ankara 2.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Furkan Erol Karabekmez getirildi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Dr. Hasan Aydınlık görevi Doç. Dr. Furkan Erol Karabekmez’e devretti. Kurum binasında düzenlenen törende Doç. Dr. Karabekmez, görevi Dr. Hasan Aydınlık’tan devraldı.

 

DOÇ. DR. FURKAN EROL KARABEKMEZ KİMDİR?                                                                        
1975 Malatya doğumlu Doç. Dr. Furkan Erol KARABEKMEZ İlk-Orta ve lise öğrenimimi Malatya’da tamamladı. 1992 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu.

2002 yılında Selçuk Üniversitesi, Meram Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başlayan KARABEKMEZ asistanlık eğitiminin sonunda 15 ay süreliğine ABD, Mayo Klinik, Plastik Cerrahi bilim dalında “ResearchFellow” olarak çalıştı. 2010 yılında uzman oldu ve “ResearchCollaborator” olarak uzaktan erişimle Mayo Klinik, Plastik Cerrahi bilim dalı ile ortak çalışmalara devam etti. 2010-2012 yılları arasında Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ağrı Devlet Hastanelerinde zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra 2012 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalına atandı. Bu süre zarfında 2 ay Münster Almanyada visiting fellow olarak çalıştı. Sağlık Bakanlığı başvurusu ile Ağız, Yüz ve Çene cerrahisi uzmanlığını aldı. Anadolu üniversitesi Adalet bölümü ön lisans diploması alarak 2014 yıllında doçentlik unvanını aldı ve aynı sene Keçiören eğitim ve araştırma hastanesine atandı. Burada Plastik Cerrahisi eğitim sorumlusu görevinde bulundu.

Akademik alanda 35 uluslararası olmak üzere toplam 54 yayın,35 uluslararası ve ulusal toplantıda sunulmuş sözlü bildiri, 50 uluslararası ve ulusal toplantıda sunulmuş poster bildirisi bulunmakta.6 bilimsel toplantıda davetli konuşmacı-panelist olarak görev alan KARABEKMEZ’in çeşitli kitap çevirilerinde bölüm çevirisi var. Uluslararası ve ulusal 29 kurs katılımı oldu. 4 adet uzmanlık öğrencisi tezi yürüttü. Daha önceden ilişikliği olan Mayo Klinikle ortaklaşa düzenlenen “PlasticSurgery Special Joint Meeting Co-Sponsoredby Mayo Clinic” Kongresinde Bilimsel Sekreterlik görevinde bulundu. Çeşitli çalışmalarda toplam 4 kez TÜBİTAK ve Üniversite BAP (Bilimsel araştırma projeleri) teşvikleri aldı. Avrupa Plastik cerrahi Board sözlü ve yazılı sınavlarını vererek Avrupa’da tanınan FEBOPRAS unvanının alan KARABEKMEZ’in Abant MedicalJournal, Editör yardımcılığı, Frontiers of Surgery, Reviewer Board üyeliği ve MedicalJournal of Islamic World Academy of Science, Associated Editor görevleri devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here