Vali’den Sağlık Çalışanlarına Hakaret

0
32

Erzurum ’da 2019 yılı İl Koordinasyon Kurulu Toplantılarının üçüncüsü gerçekleşti. Vali Okay Memiş, devam eden yatırımların görüşüldüğü koordinasyon toplantısına başkanlık etti. Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, il ve bölge müdürleri ve özel sektör temsilcileri katıldı.

Koordinasyon toplantısının açılışında konuşan Vali Memiş, şehir hastanesinin yakın zamanda açılacağını hatırlatarak hastane çalışanlarının hastalara iyi davranması gerektiğini söyledi.Sabah sekiz akşam beş mantığıyla şehre bir değer katılamayacağını anlatarak bürokratları uyaran Vali Memiş, herkesin görevini özveri ile tutkuyla yapmasını, yapamıyorsa müsaade istemesi gerektiğini söyledi. Erzurum Valisi Okay Memiş kamu personelinin vatandaşlara davranış şekillerini eleştirerek özellikle hastane çalışanlarının hastalara iyi davranması gerektiğini söyledi. Vali Memiş,         “ Adam kamuya gidiyor ama arkadaşlarımızın mendeburca tavrı veya kaba saba tavrı öbür tarafa özel hastaneye yönlendiriyor” dedi.

Özel sektör mantığı ile hareket edin

Vali Memiş, “Bu salonda bulunan arkadaşlar sabah 8 akşam 5 mesaisi yaparak çalışırlarsa bu kente değer katamazlar. Müdür olmak öyle kolay bir şey değil. Hele Erzurum gibi bölge merkezine il müdürü oluyorsanız, öyle sıradan devlet memuru gibi hareket ederseniz benim gözümde çok başarılı olamazsınız. Bir CEO mantığıyla hareket etmeli herkes. Nasıl özel sektörde bir CEO mantığı var, aynı şekilde belediye başkanlarımız da öyle büyük şehir ekibi de öyle herkes büyük bir özveri ve tutku ile işini yapmalı. Yapamıyorsa da müsaade isteyecek, yapan arkadaşları bulacağız. Şehre farklılık getirecekseniz, şehrinizi geliştireceksiniz, büyüteceksiniz. Erzurum, yetmişli yıllarda Doğunun Paris’i diye anılıyordu. Bununla birlikte herkes farkındaki birçok bazı şehirler almış başını gitmiş. Bundan dolayı da üzüntü ve hicap duyuyoruz. Peki, bunda bizim sorumluluğumuz yok mu?” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here