Yurt Dışında Hemşire Maaşları

1
46

Yurt Dışında Hemşire Maaşları

Yurt dışı hemşire maaşı; Sıralamayı en düşük maaştan en yüksek maaş doğru sıraladık. Burada yüksek maaşlı ülkeleri aldık. Bu maaşlar yıllık toplam maaştır. Ayrıca size özel hemşire forması indirimi için tıklayın.

Hemşire forması

1-Dubai – 22,154 USD

Dünyanın en zengin ve en lüks yerlerinden biri olan Dubai’nin hemşireler için son derece düşük bir ortalama ücreti var. PayScale.com’a göre, bir hastanede veya uzun süreli bakım tesislerinde çalışan bir hemşire için ortalama ücret, diğer Orta Doğu ülkelerinden çok daha azdır. Ancak, düşük ücrete rağmen, hemşireler bu gelişen ülkeye akın ediyorlar.

Gelir vergiden muaf ve sağlık hizmeti herkese sağlanıyor, bu da maaşın tamamının eve götürüldüğü anlamına geliyor.

Dubai’de çalışan hemşireler, sözleşmelerinde diğer ülkelere göre daha katı şartlara sahiptir. Hemşirelerin hastane tarafından sağlanan konaklama birimlerinde yaşamaları gerekir ve küçük bir geçim maaşı verilir. Çoğu, en az bir yıllık sözleşmeyi imzalamakla yükümlüdür. Ayrıca, komşu Müslüman ülkelerle bu ülkelerin “kurallarını” hatırlamak önemlidir. Kadınlar her zaman kapalı tutulmalı ve halkta akraba veya koca olmayan bir erkekle görülmemelidir. Dubai, daha gevşek toplum kurallarına sahip olsa da, ülkede Müslümanları uygulayanların büyük çoğunluğu hala var.

Dubai’ye gelen ziyaretçilerin vize almaları zorunlu olmamakla birlikte, yerleştirilen hemşirelerin iş vizesi almaları gerekir. Bunu elde etmek için göçmenlik izni almak en az üç ay sürebilir.

Ayrıca, Dubai’deki ve diğer Orta Doğu ülkelerindeki sözleşmelerin ya tek statü sözleşmeleri ya da ev statü sözleşmeleri olduğuna dikkat etmek önemlidir. Tek statülü bir sözleşme, eğer evli iseniz ve aileniz varsa, sizinle Dubai’ye taşınamayacakları anlamına gelir. Ziyaret edebilecekler ancak istihdamın hiçbir yararına erişemeyecekler. Ayrıca, pozisyona bağlı olarak bazı hastaneler sadece kadın veya erkek çalışanlar arayacaktır. 

2-Kanada – 51.000 USD

Evrensel sağlık hizmeti ve Amerika Birleşik Devletleri’ne yakınlığı ile Kanada, Uluslararası Hemşireliği denemek isteyen hemşireler için önemli bir yer. Ayrıca, ana dil olarak İngilizce kullanılıyor olması güzel.

Ontario Hemşireler Fakültesi, Kanada’daki Kayıtlı Hemşireler’in yönetim kuruludur. Uluslararası başvuru sahipleri, bir dizi arka plan kontrolünden, görüşme sorusundan ve sınavdan sonra yönetim kurulundan lisans almalıdır. 

3- Norveç – 52.000 USD

Fjords’un ülkesi olan Norveç, hemşireler için iş doyumunun yanı sıra dünyadaki en yüksek yaşam standartlarından birine sahiptir. Ortalama maaş 52.000 dolarken, hemşireler deneyime ve uzmanlığa bağlı olarak 100.000 dolar kazanabiliyor.

İstatistik Norveç’e göre, Norveç’teki bireylerin ortalama yaşam beklentisi giderek artmaktadır. Ayrıca, Norveç’te gelecek on yılda 95.000 ila 135.000 ek sağlık çalışanına ihtiyaç olacak. Rapor hemşireler, doktorlar, ebeler ve hemşirelik asistanları arasında ayrım yapmamıştır.

Başvuru için, Norveç Sağlık Personeli Kayıt Otoritesi (SAK) aracılığıyla başvurmalı ve uygun belgeleri sunmalısınız. AB / AEA dışındaki sakinler için başvurular en az 6 ay sürmekte ve 500 $ ‘a kadar yükselmektedir. Ayrıca, SAK, bireyin Norveç’teki ana ofisinde şahsen ek evraklar getirmesini isteyebilir. Çoğu zaman, başvuru sahiplerine SAK’da uygulama konusunda onay verilmez ve daha sonraki bir tarihte yeniden başvurmak için tam olarak ne yapılması gerektiğini belirten bir mektup verilir.

Bireyler ayrıca bir Norveç dili sınavını geçmek zorundadır. Kurslar yabancılara online olarak verilmektedir. Ayrıca çoğu uluslararası hemşirenin ruhsat almadan önce alması gereken kayıt ücreti de dahil olmak üzere bir yıllık eğitim programı vardır.

4-Danimarka – 54.000 USD

Danimarka Hasta Güvenliği Kurumu, AB vatandaşı olmayan tüm hemşirelik ruhsatı başvurularını denetler. İskandinav ülkelerinden, AB üye ülkelerinden ve diğerlerinden bireyler için başvuru için üç farklı yol vardır. İlginçtir ki, eğer 75 yaşın üzerindeyseniz Danimarka’da bir kanun olduğu için Danimarka’da hemşire olarak çalışmanıza izin verilmez.

Başvuru için, ilk adım tüm eğitim belgelerini ve niteliklerini sunmaktır. Onaylanırsa, bireylere Danimarka’da kalıcı uygulama yeterliliği niteliklerinin geri kalanını yerine getirmeleri için üç yıl verilir. Ana bileşen dil sınavıdır.

Dil sınavı yılda iki kez Mayıs / Haziran ve Kasım / Aralık aylarında Danimarka’da yapılmaktadır. Bu sınav, anadili sınavına eşittir. Dili akıcı bir şekilde konuşan kişiler farklı bir sınava başvurabilir. Dil kısmı geçtikten sonra, bireyler uyum ve eğitim amacıyla istihdamı geçmelidir. Bu, hastalar, sağlayıcılar ve ailelerle klinik becerileri ve iletişim becerilerini gösterir. Bunların hepsi geçildiğinde kalıcı bir lisans alınabilir.

5-İsviçre – 57,234 USD

İsviçre Kızıl Haç, yabancı hemşireler için tüm referansları denetler. İsviçre’de önemli miktarda hemşire eksikliği olsa da, tüm başvuru sahipleri için bir gereklilik, akıcı bir şekilde ulusal dillerden (İtalyanca, Fransızca ve / veya Almanca) konuşmaları gerektiğidir. Bunun kesinlikle bir istisnası yok. İsviçre’deki bazı hastaneler, İngilizce’nin hastanede çalışmak için kabul edilebilir olduğunu belirtirken, yönetim kurulu tarafından kabul edilemez.

Sertifika kazanma ümidiyle referansların değerlendirilmesinin maliyeti yaklaşık olarak 600 ABD dolarıdır (2015 itibariyle) ve gerçekleşmesi birkaç ay alabilir. Ayrıca, tüm başvuru sahipleri, İsviçre’nin iş bulma bölümüne bağlı olarak yukarıda belirtilen üç dilden birinde sınavı geçmek zorundadır.

6-Virgin Adaları – 58,831 USD

Virgin Adaları, uzun kışları görüp güneş, kum ve kristal mavisi sular için can atanlar için mükemmel bir kaçış. Bazı adalar, St. Croix (70,748 $) gibi daha yüksek bir ortalama ücrete sahiptir. Bu ücret, tek tek adanın finansal istikrarına ve mevcut sağlık tesislerine bağlıdır.

Virgin Adaları Hemşire Ruhsat Kurulu, tüm başvuru sahiplerini denetler. Bir başvuru paketi, lisans formunun doğrulanması, tüm hemşirelik okulu transkriptlerinin ve ders müfredatlarının kopyaları, 125 $ ücret ve tavsiye mektupları ile birlikte sunulmalıdır. Ayrıca, hemşirelerin Yabancı Hemşirelik Okulları Mezunları Sınav Komisyonunu geçmeleri gerekmektedir. 

7-İrlanda – 64.000 USD

İrlanda’da çalışmak isteyen hemşireler İrlanda Hemşirelik ve Ebelik Kuruluna (NMBI) kayıtlı olmalıdır. Kurul, hemşirelere, sertifikalandırma konusunda bir karar verilene kadar İrlanda’ya taşınmamasını vurgulamaktadır. Kurul’dan sertifika almadan önce bir iş pozisyonuna başvurmamak veya bir pozisyon hakkında bilgi almamak da önemlidir.

Hak kazanabilmek için, başvuru sahiplerinin bilgi paketi, arka plan kontrolü, parmak izi ve İngilizce yeterlilik sınavını tamamlamaları ve çevrimiçi olarak doldurmaları gerekir. 


1 YORUM

 1. Bu beyin göçü dur bu tecrübe nin dışarıya çıkması dir.ama istifa Edip gidecem sadece tepki için bu durumumuzu maaslarimizi artan şiddet olayları bakanlıkça hükümetce hiç bir degerimiz yok kamuda en düşük maaşı alıyoruz, güle güle güzel ülkem…………………….
  Bu 1200 kişinin beyin göçü tecrübe nin ülke dışına çıkmasi demektir ve bende sağlık memuru hemşire olarak okuduğum Hacettepe mezunu biri olarak sağlık Bakanlığndan çalıştığım hastanedenistifa edeceğim çünkü bu maaşa calisilmaz bir polis 6000 TL den fazla maaş alırken bir asker 8000 TL’den bir öğretmen 6000 TL den bir zabıta 5500 TL den bir işçi 5000 TL den bir müftü 7000 TL den fazla maaş alırken bir sağlık çalışanı hemşire sağlık memuru olarak herşey dahil 4300 TL maaş almayı kabul etmiyorum.bizlerin yaptığı iş bu arkadaşlardan daha mı değersiz .ne haftasonu muz ne gecemiz ne bayramlarımız ne tatillerimiz var hastanın bokunu altını temizle enfeksiyonu ile uğraş bulaşıcı hastalıklar oyla uğraş hastanın banyosunu yaptır vb vb artık bu meslek bu ülkede yapılmaz en azından işimi yapar emeğimin karşılığını alirim.bizleri bu hallere getirenler utansın…………………
  Yaklaşık 13 senedir bir hemşire sağlık memuru olarak görevimden sırf tepki için bu durumumuzu Protesto etmek için istifa edip başvuracagim.kamuda en düşük maaşı alıyoruz,bakanlığımızca ve hükümetimizce 17 yıldır bir hiç sayildik,hep görmezden gelindik ne bir onemimiz ne bir degerimiz kaldı artan şiddet olayları da tuz biberi oldu ve böyle de devam edeceği gösteriyor,artık bu meslek yapılmaz hale geldi saglikcilar ya kurum değiştiriyor yada masa başı işlere kaçıyorlar çünkü evrak işleriyle 8,5 mesai ni biliyor gecesi var haftasonu var tatilleri var ama saglikcilarin hicbirseyi yok nobet ve bunca fedakârca çalışmanın değeri verilmiyor bunun için istifa ediyorum kimileri et ne olacak ki biri gelir biri gider derler ama bir ülke için tecrübe li donalimli birilerinin ülkeyi terk etmesi bir ülke için beyin göçü en kötü durumdur.yogun bakım ameliyathane acillerde çalışmış ve tecrübe yesahip biri olarak gidiyorum.gule güle güzel ülkem buna bizleri mecbur bırakanlar utansın………………
  Bu çok güzel bir fırsat bu çok iyi oldu zaten bu mesleği hemşireligi sağlık memurlugunu ya bırakacaktım yada başka bir kuruma geçecektir şimdi hiçbirisiyle uğraşmadan istifami basıp gideceğim bu meslek bu maaşa 4300 TL ye yapılmaz yakında bu mesleği tercih edecek bu mesleği yapacak kimseleri bulamayacaklar.
  Ben de istifa edeceğim bu ülkede sağlıkçı olma da ne olursan ol bu tespitim herşeyi açıklıyor dur
  İŞTE YURT DIŞINDA HEMŞİRE SAGLIK MEMURU MAAŞLARINDAN BİR KAÇI ÇOĞU MESLEKTEN YÜKSEK MAAŞ ALIRLAR AMA TÜRKİYEDE İSE KAMUDA EN DÜŞÜK MAAŞI ALIRLAR
  Kanada – 51.000 USD
  Norveç – 52.000 USD
  Danimarka – 54.000 USD
  İsviçre – 57,234 USD
  Virgin Adaları – 58,831 USD
  İrlanda – 64.000 USD
  TÜRKİYEDE İSE 4500 TL KARŞILIĞI 800 USD İŞTE SAGLIK ÇALIŞANLARINA ,SAGLIK İLE İNSAN İLE CAN İLE UĞRAŞANLARA VERİLEN DEĞER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here