Erkek Hemşirenin Ani Ölümü

Erkek Hemşirenin Ani Ölümü

Gaziantep’te yürüyerek gittiği özel hastaneden cenazesi çıkan Erkek hemşirenin ani ölümü sağlık camiasını yasa boğdu.”

Gaziantep Oğuzeli Devlet Hastanesinde görevli erkek hemşire olarak çalışan 39 yaşındaki 2 çocuk babası Mustafa Yılmaz göğüs rahatsızlığıyla kendi ayağıyla gittiği özel hastanede yaşamını kaybetti. Ölüm haberi sağlıkçıları yasa boğdu.

Eşi ve çocuklarıyla kendi evinde ailece gelen misafirlerine yemek ikramı için mutfağa geçtikleri sırada göğüs ağrısı çeken erkek hemşire Mustafa Yılmaz kontrol amaçlı özel bir hastaneye kendi ayaklarıyla gitti. Acil serviste yapılan muayenenin ardından kendine Anjiyo olması gerektiği söylendi. Bu sırada fenalaşan hemşire için mavi kot verilmesine rağmen yapılan tüm müdahaleler sonuçsuz kalınca genç yaşta yaşama veda etti.

Mesai arkadaşları ve sağlık çalışanlarının ölüm olayını duymasının ardından özel hastane acil servisine akın eden sağlıkçılar arkadaşları Mustafa Yılmaz’ın aini ölümüyle sarsıldılar.

Çevresinde çalışkanlığıyla sevilen erkek hemşire Mustafa Yılmaz’ın cenazesi bugün Kilis’de Şakir Atik camiinde kılınacak ikindi namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.